CCleaner 4.0.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

CCleaner 4.0.5

Program properties
Rozmiar 3.25 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.piriform.com/
Data wydania 20.10.2011
Licencja Freeware
Data wysłania 20.10.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 117

Opis wydawcy

Aplikacja Ccleaner przeznaczona jest do dokładnego przeszukiwania i czyszczenia systemu Windows, ze zbędnych i niepotrzebnych śmieci czy wpisów w rejestrze.

Okazuje się że większość zainstalowanych aplikacji tworzy zbędne, często śmieciowe pliki, które z chwila odinstalowania oprogramowania wcale nie znikają. Takich plików jest wiele. Nałogowo warto już sprawdzać tymczasowe pliki i ukryte logi jakie zostawia po sobie przeglądarka internetowa. Także aktualnie używana, może być przyczyną niezłego bałaganu w systemie.

Drugą sprawą są pozostałości różnych aplikacji, które zachowywane są w rejestrze systemu Windows. Każda aplikacja, wraz z instalacją dodaje odpowiedni wpis do rejestru systemowego. Oczywiście po późniejszym usunięciu aplikacji, wpis pozostaje dalej aktywy. Im więcej wpisów, tym zwiększa się oczekiwana reakcja na daną akcje. Wydłużenie startu systemu czy problem z szybkim uruchomieniem aplikacji, może być spowodowany większą ilość tego rodzaju nie usuniętych wpisów.

Wszystko to sprawia, iż cierpi na tym wydajność naszego systemu. Zanim system otrzyma informację, którą właśnie wysłaliśmy my poprzez określoną akcję np. uruchomienie programu, musi przedrzeć się przez gąszcz starych, często nie aktualnych już wpisów czy sterty śmieci panującą na naszym dysku, w ukrytych folderach aplikacji. Program robi także kopię bezpieczeństwa omyłkowo usuniętych wpisów.

Wygląd jest lekki i przejrzysty, zachowując przy tym dobre wymagania sprzętowe (są naprawdę nie wielkie). Obsługa aplikacji nie jest złożona, a za pomocą kilku kliknięć myszki jesteśmy w stanie przeprowadzić szereg, oczyszczających zmian dla systemu operacyjnego. Program mogą stosować osoby o podstawowych wiadomościach informatycznych, minimalizując tym samym poniesione szkody.

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone