GIMP 2.8.6 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

GIMP 2.8.6

Program properties
Rozmiar 18.85 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.gimp.org/
Data wydania 22.10.2011
Licencja Freeware
Data wysłania 22.10.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 108

Opis wydawcy

Z pewnością każdy z nas potrzebuje narzędzia do obróbki grafiki. Jednym z najlepszych darmowych alternatyw znanego wszystkim Photoshopa, jest GIMP. Aplikacja przeznaczona jest do zaawansowanej obróbki grafiki czy fotografii. Umożliwia też sprawne wykonywanie prac na potrzeby wszelkich projektów internetowych.

Program GIMP w niczym nie ustępuje jego płatnej odmianie jaka jest Photoshop. Posiada praktycznie wszystkie możliwości wspomnianej konkurencji i zapewnia ciągle to nowsze aktualizacje.

Program jest wspierany przez użytkowników związanych z wolnym oprogramowaniem, przez pisanie różnego rodzaju tutoriali na temat jego funkcji i możliwości. Wykorzystywany jest do zastosowań domowych, jak i komercyjnych. Bierze udział w tworzeniu jednych z najlepszych layoutów na strony WWW, banerów reklamowych czy innych treści reklamowych przeznaczonych nie koniecznie do zastosowań internetowych.

Z powodzeniem wykonamy różnego rodzaju plakaty, okładki i innego rodzaju reklamę. Sam interfejs jest bardzo zbliżony do tego z Photoshopa, lecz można go podzielić na trzy zupełnie różne okienka. Program wymaga spędzenia przy nim chwili czasu, by poznać wszelkie jego możliwości i dość rozbudowane funkcje. Program obsługuje znaczną część występujących formatów graficznych takich jak m.in. JPEG, BMP, PNG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PDF, PCX, GIF czy konkurencyjny PSD.

Wiadomo jednak że obsługa plików PSD może wiązać się z licznymi powikłaniami lub różnego rodzaju brakiem w grafice. Jeżeli jednak chcemy zapisać swój osobisty projekt, zalecane jest użyć do tego celu domyślnego formatu XCF, zamiast tego z Photoshopa.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone