Kadu 0.12.3 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Kadu 0.12.3

Program properties
Rozmiar 18.85 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.kadu.net/
Data wydania 24.10.2011
Licencja Freeware
Data wysłania 24.10.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 96

Opis wydawcy

Właściciele systemów opartych na darmowych rozwiązaniach ciągle traktowani są po macoszemu. Rozbudowa popularnych projektów często jest wolniejsza, niż ma to miejsce w konkurencyjnym systemie Windows. Z całą pewnością chodzi o pieniądze i zyski ze sprzedanych aplikacji. Producenci chętniej więc tworzą i wypuszczają swoje produkty, na liczący większą liczbę użytkowników system operacyjny. Standardem każdego z systemów jest możliwość łączenia się z internetem, a jak wiemy nie służy on jedynie do pozyskiwania informacji. Za jego pomocą skontaktujemy się z każdą osobą na świecie, bez względu na zainstalowany system.

Do prawidłowej komunikacji wystarczy nam klawiatura i komunikator, za którego pomocą będzie przeprowadzać podstawowe rozmowy, w trybie tekstowym. Jednym z najpopularniejszych komunikatorów systemu Windows jest Gadu-Gadu (w Polsce). Istnieje jednak alternatywa, która zdobyła największą popularność (wśród polskich użytkowników) w systemach Linux. Program ten nazywa się Kadu.

Wspomniana alternatywa dostępna jest zarówna na systemy Windows, jak i systemy Linux (z braku oryginalnej wersji Gadu-Gadu). Zawiera podstawowe funkcje, czerpiąc całymi garściami z wspomnianego „oryginału”. Aplikacja pozwala na rozmowę w trybie tekstowym, obsługuje możliwość wysyłania obrazków, a także wspiera popularne emotikony. Obsługuje także dostępne od niedawna avatary. Wspiera także możliwość wysyłania wiadomości SMS.

Wyglądem komunikator przypomina program Gadu-Gadu, dzięki czemu praca z nim nie jest problematyczna, a raczej przyjemna i komfortowa. Dodatkowo każda rozmowa może być prowadzona poprzez szyfrowane połączenie OpenSSL, dzięki czemu bezpieczeństwo korzystania z aplikacji jest większe niż w przypadku Gadu-Gadu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone