EVGA Precision X 4.2.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

EVGA Precision X 4.2.1

Program properties
Rozmiar 5.76 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.evga.com/precision/
Licencja Freeware
Data wysłania 25.10.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 419

Opis wydawcy

Każdy użytkownik komputera marzy o maksymalnym wykorzystaniu potencjału jego podzespołów, najlepiej bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Najlepszym, ale i najmniej bezpiecznym sposobem na to jest podkręcenie np. karty graficznej. EVGA Precision pozwala na bezpieczne, programowe podniesienie osiągów karty graficznej opartej na technologii GeForce bez ryzyka uszkodzenia karty.

 

Stworzony przez korporację EVGA program Precision jest niewielkim, acz bardzo potężnym narzędziem do programowego podkręcania (overclockingu) karty graficznej opartej na układzie GeForce serii 6, 7, 8, 9, 200, 400 lub 500, wykorzystywanej z użyciem sterowników co najmniej Forceware 96.xx. Oficjalnie służy on jedynie do kart graficznych sprzedawanych przez EVGA, jednak można go z powodzeniem stosować do każdej karty opartej na podzespołach nVidia z ww. serii.

Program instaluje się bezproblemowo i w momencie uruchomienia wyświetla bieżące dane dotyczące karty, w tym jej temperaturę, stopień użycia przez system czy prędkość wiatraczka. Za pomocą odpowiednich suwaków użytkownik może zmienić taktowanie rdzenia karty, zegara obsługującego shadery, zegara pamięci RAM oraz prędkości wiatraczka. Dostepność poszczególnych ustawień zależy od modelu karty. Przed zastosowaniem ustawień program pozwala także na ich przetestowanie, umożliwając sprawdzenie, czy przypadkiem nie uszkodzi się karty stosując własne ustawienia.

Interfejs użytkownika jest prosty i przejrzysty: program automatycznie wyświetla dokładne porady przy najechaniu na poszczególne opcje oraz wyposażony jest w menu opci umożliwiające dokładne dostosowanie zachowania programu do wymagań użytkownika, w tym określenie zależności między temperaturą karty a prędkością wiatraczka. Program posiada dodatkową opcję automatycznego sprawdzania, czy są do niego dostępne uaktualnienia. W praktyce jego jedyną wadą jest wyłącznie możliwość użycia go do podkręcania kart GeForce.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone