Miranda IM 0.10.17 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Miranda IM 0.10.17

Program properties
Rozmiar 3.03 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.miranda-im.org/
Licencja Freeware
Data wysłania 25.10.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 78

Opis wydawcy

Wraz z rozwojem Internetu i korporacji takich jak Yahoo! czy Microsoft, na rynku pojawiły się różne programy służące do komunikacji natychmiastowej (Instant Messaging, IM). Programy te posługiwały się różnymi protokołami, które wcale nie musiały być wzajemnie kompatybilne, wręcz przeciwnie. Jednakże istnieją programy opracowane w celu umożliwienia użytkownikowi korzystania z różnych protokołów komunikacji bez potrzeby instalowania po jednym programie dla każdego, często kiepsko napisanych lub zajmujących za dużo pamięci. Jednym z nich jest Miranda IM.

Program ten jest całkowicie darmową aplikacją umożliwiającą korzystanie z kilkunastu protokołów komunikacji internetowej i zarządzanie profilami. Miranda w swojej podstawowej wersji umożliwia import danych oraz dalsze korzystanie m.in. z protokółów MSN (obecnie Windows Live!), AIM, Yahoo! IM, Jabber, ICQ, IRC oraz polskiego GG. Program posiada także możliwość rozszerzenia funkcjonalności o dalsze kilkanaście protokołów za pomocą odpowiednich wtyczek do pobrania ze strony głównej programu.

Korzystanie z programu odbywa się za pomocą prostego i bardzo przejrzystego interfejsu, za którym kryje się bardzo wiele opcji umożliwiających dostosowanie zachowania programu do własnych potrzeb i wymagań. Jedną z najistotniejszych zalet Mirandy jest bardzo dokładne archiwum: program zapisuje przebieg każdej rozmowy na dysku, umożliwiając późniejsze wrócenie do niej. Umożliwia on także przesyłanie plików za pomocą wszystkich protokołów to umożliwiających. Wreszcie, Miranda IM umożliwia zarządzanie profilami założonymi za pośrednictwem poszczególnych protokołów.

Programu nie można ocenić inaczej jak pozytywnie. Zarówno dla początkującego, jak i bardziej już zaawansowanego użytkownika, Miranda IM stanowi doskonałe narzędzie do komunikacji poprzez Internet, oferując stabilne funkcjonowanie i łatwość użytkowania połączone z dużą wszechstronnością i regularnymi uaktualnieniami.

Potrzeba tylko jednego: dobrej pamięci do haseł i loginów na poszczególne profile, gdyż utracone hasła trzeba odzyskiwać poprzez macierzyste strony poszczególnych protokołów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone