7zip File Manager 9.20 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

7zip File Manager 9.20

Program properties
Rozmiar 0.98 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.7-zip.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 26.10.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 115

Opis wydawcy

Miejsce na dysku należy do najbardziej bezcennych dóbr jakie posiada każdy użytkownik komputera. Drugim takim dobrem jest połączenie internetowe, im szybsze tym lepsze. W celu jak najlepszego wykorzystania przestrzeni dyskowej i połączenia powstał szereg protokołów umożliwiających spakowanie plików i niejednokrotnie dość dramatyczne zmniejszenie ich rozmiaru. Ze względu na ilość protokołów (wśród których najpopularniejszymi są .zip i .rar), dużą popularnością cieszą się uniwersalne programy obsługujące wiele z nich naraz. Takim właśnie programem jest 7zip Igora Pawłowa.

Program ten jest niewielkim, kilkomegabajtowym narzędziem opartym na technologii Open Source, oferującym szeroką gamę możliwości tworzenia, uaktualniania i zarządzania archiwami znajdującymi się na dysku użytkownika. Obsługuje on trzydzieści cztery protokoły pakowania danych (.zip, .rar, .arj, .bz2, .bzip2, .cab, .tbz, .z są tylko niektórymi z nich), oferując do tego własny, niezwykle wydajny protokół .7z.

Format 7zip jest prawdopodobnie najpoważniejszym powodem dla którego program Igora Pawłowa godny jest polecenia. Jest to niezwykle wydajny, szybki w rozpakowywaniu i pakowaniu protokół, znacznie lepszy od popularnie stosowanego .zip czy .rar. Dodatkową zaletą jest szeroka możliwość konfiguracji jego ustawień, od tak podstawowych jak priorytet (mały rozmiar czy prędkość pakowania) po szyfrowanie, dodawanie danych naprawczych czy testowanie archiwum. Podobny, acz nieco mniejszy zakres opcji 7zip oferuje praktycznie każdemu protokołowi, co jest kolejną zaletą.

Całość opakowana jest w prosty interfejs użytkownika nie wymagający specjalnego obycia w terminologii czy programowaniu. Jest to po prostu dobrze zaprojektowany, solidny kawałek oprogramowania.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone