RAD Game Tools 2.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

RAD Game Tools 2.2

Program properties
Rozmiar 1.17 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.radgametools.com/
Licencja Freeware
Data wysłania 26.10.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 210

Opis wydawcy

Wiele gier dostępnych na rynku korzysta z różnych formatów kompresji wideo i audio, by oszczędzić miejsce na dyskach, zmieścić więcej danych (w tym jeszcze więcej przerywników filmowych właśnie). Najpopularniejszym formatem jest Bink and Smacker, autorstwa amerykańskiej firmy RAD Game Tools. Ten opracowany przez nich format pozwala na kompresowanie dużej ilości danych do stosunkowo małych rozmiarów bez znacznej utraty jakości. Jednakże bez opracowanego przez nich zestawu narzędzi (też zwanego RAD Game Tools), nie da się tych plików przeglądać ani przetwarzać.

RAD Game Tools (RGT) nie bez kozery nazywa się zestawem. Odtwarzacze plików .bik i .smk są jedynie jednym z narzędzi udostępnionych w pakiecie. Oprócz nich udostępnione są także bezpłatnie konwertery plików wideo na format Bink and Smacker, wyposażone w ogromną ilość ustawień, jakie użytkownik może zmieniać. O ile odtwarzacze plików nie wymagają szczególnej wiedzy technicznej (instalator automatycznie przypisuje RGT jako program do otwierania plików .bik i .smk), to korzystanie z konwerterów wymaga już sporej ilości wiedzy technicznej i po prostu znajomości materii. Bez tego ani rusz.

Całość opakowana jest w bardzo prosty interfejs. Program automatycznie odnajduje i wprowadza najbardziej optymalne ustawienia odtwarzania plików spakowanych w formacie Bink and Smacker, bez potrzeby bawienia się ustawieniami. Wystarczy dwukrotnie kliknąć na plik jaki chcemy otworzyć, a resztą RGT zajmuje się sam. Ujawnia się przy tym niewielka wada programu – nie obsługuje on listy odtwarzania, a chcąc otworzyć pliki w sposób inny od domyślnego, trzeba otwierać główny panel sterowania programu. Wbrew pozorom nie jest to jednak wada aż tak poważna, gdyż większość plików zakodowanych w formacie Bink and Smacker nie jest dłuższa od minuty, no, może paru minut.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone