Process Hacker 2.31 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Process Hacker 2.31

Program properties
Rozmiar 1.59 MB
Wydawca
Strona internetowa http://processhacker.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 26.10.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 156

Opis wydawcy

Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z komputera z Windows XP lub nowszym kojarzy na pewno menedżera zadań, wyświetlającego obok uruchomionych programów także listę procesów wykonywanych w danym czasie na dysku komputera. Każdy też zapewne pamięta, że jakkolwiek przydatne to narzędzie, jest ono nadal w znacznym stopniu ograniczone przez programistów Microsoft. Remedium na ten problem są programy oferujące niezależne od menedżera zarządzanie procesami: jednym z nich jest oparty na technologii Open Source Process Hacker.

Program ten jest niczym samochód sportowy, Lamborghini, w porównaniu z Żukiem, jakim jest domyślny menedżer zadań Windows. Oferuje on ogromną funkcjonalność, między innymi przeglądanie drzew procesu, dokładną statystykę każdego z nich oraz stopnia wykorzystania procesora i pamięci, zawieszanie, wznawianie i usuwanie procesów pojedynczo lub zbiorowo, włącznie z pominięciem ochrony procesu (niejednokrotnie prawdziwej udręki), rozbudowanego systemu pomocy dla użytkownika, ustawianie priorytetów dla poszczególnych procesów itd. A to tylko i wyłącznie funkcjonalność związana z procesami! Process Hacker umożliwia także przeglądanie pamięci wirtualnej, czyszczenie jej, jak i modyfikację za pomocą edytora szesnastkowego (hex editor). Na tym tle pozostałe usługi, jak zarządzanie przywilejami użytkowników, załadowanymi modułami, zmiennymi procesów, usługami czy przeglądanie obecnie połączonej sieci włącznie z wykorzystaniem usług whois, traceroute i ping są wisienką na szczycie tortu.

Oczywiście, w czasie instalacji użytkownik może swobodnie wybrać jakie elementy programu mają zostać zainstalowane, a nawet zaordynować zastąpienie domyślnego menedżera zadań właśnie programem Process Hacker. W połączeniu z wygodnym interfejsem, ten program jest niemalże obowiązkowym ulepszeniem Windows, przy czym jest on przeznaczony raczej dla użytkowników, którzy wiedzą co robią. Bawienie się procesami przez laika może mieć nieprzyjemne skutki uboczne.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone