Dragon UnPacker 5.6.2 "Exedra-Chac" Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Dragon UnPacker 5.6.2 "Exedra-Chac"

Program properties
Rozmiar 3.03 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.elberethzone.net/en/dup-news.html
Licencja Freeware
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 153

Opis wydawcy

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, mówi znane polskie przysłowie. W przypadku graczy i innych użytkowników komputerów ciekawość to raczej choroba zawodowa. Program Dragon unPacker jest aplikacją zaprojektowaną specjalnie po to, by umożliwić zaspokojenie tej ciekawości poprzez umożliwienie przeglądania zawartości archiwów zawierających pliki niezbędne do działania gier.

Najprościej mówiąc, Dragon unPacker to menedżer plików umożliwiający przeglądanie i eksport plików zawartych w archiwach używanych przez gry, a które często są formatem napisanym specjalnie dla potrzeb danego programu rozrywkowego i nie są kompatybilne z programami zwykle używanymi do otwierania spakowanych plików.

Jest to narzędzie bardzo uniwersalne, dysponujące profilami i protokołami umożliwiającymi przeglądanie archiwów używanych przez blisko kilkaset gier, w tym tak stare jak np. Mortyr, Battlezone czy Rage of Mages oraz szereg gier opartych na silniku Unreal (od pierwotnego Unreal'a po gry z serii Deus Ex). W przypadku, gdy program nie dysponuje odpowiednim protokołem, z pomocą przychodzi tzw. ripper, który przegląda wybrany plik w poszukiwaniu najczęściej używanych formatów plików graficznych, muzycznych i modeli 3D. Oczywiście, unPacker dysponuje funkcją ekstrakcji, tj. zapisywania poszczególnych plików zawartych w archiwach gier na dysk twardy do określonej przez użytkownika lokalizacji.

Całość opatrzona jest prostym, zrozumiałym interfejsem i nie wymaga szczególnej wiedzy technicznej by móc zaspokoić swoją ciekawość. Należy przy tym zaznaczyć, że program jest wszechstronny, ale nie wszechmocny. Niektóre formaty archiwów wykorzystywane przez firmy tworzące gry są szyfrowane lub zbyt skomplikowane by program mógł je z powodzeniem otworzyć. Wtedy najlepiej jest poszukać programu napisanego specjalnie pod daną grę. Nie zmienia to faktu, iż Dragon unPacker jest solidnym, godnym polecenia programem dla każdego gracza cierpiącego na niezaspokojoną ciekawość.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone