WinDjView 2.0.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

WinDjView 2.0.2

Program properties
Rozmiar 4.98 MB
Wydawca
Strona internetowa http://windjview.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 90

Opis wydawcy

Jednym z rzadziej wykorzystywanych formatów dokumentów (co nie znaczy, że gorszym) jest format DjVu. Opracowany w latach dziewięćdziesiątych przez programistów AT&T służy on do tworzenia cyfrowych bibliotek, między innymi z zeskanowanych zasobów archiwalnych. Umożliwia on zapisanie znacznej ilości wysokiej jakości skanów przy zachowaniu stosunkowo niewielkich rozmiarów plików, przez co jest wyjątkowo często używany przez biblioteki i archiwa cyfrowe. Format wymaga przy tym wyspecjalizowanej przeglądarki, jaką jest właśnie WinDjWiew.

Ten stosunkowo niewielki program jest narzędziem uniwersalnym, kompatybilnym z wszystkimi obecnymi na rynku systemami operacyjnymi Windows, od 98 do tzw. Siódemki. W użyciu jest on bardzo zbliżony do znanego wszystkim Acrobat Reader firmy Adobe, z tym wyjątkiem, że pozbawiony jest wszelkich zbędnych funkcji. Autor skupił się na stworzeniu wydajnego narzędzia do przeglądania plików .djvu i należy przyznać, że cel osiągnął. WinDjView oferuje możliwość przeglądania dokumentów w trybie ciągłego wyświetlania stron lub pojedynczo, z dodatkową funkcją grupowania stron naprzemiennie. Umożliwia otwieranie wielu dokumentów naraz jako osobnych okien lub w kartach. Ponadto użytkownik może tworzyć własne zakładki i dodawać notatki na stronach. O funkcjach typu szkło powiększające czy zaawansowane przeszukiwanie tekstu oraz wtyczki umożliwiające tłumaczenie plików pod kursorem myszki nawet nie trzeba wspominać.

Sam interfejs jest wygodny i intuicyjny. Jedyną jego potencjalną wadą jest to, iż nie występuje w języku polskim (dostępny wyłącznie angielski lub rosyjski), ale jest to niewielka wada w porównaniu z wszechstronnością i użytecznością programu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone