Steam 1.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Steam 1.1

Program properties
Rozmiar 1.46 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.stempowered.com
Licencja Freeware
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 370

Opis wydawcy

Byłoby truizmem stwierdzić, iż dystrybucja internetowa przeżywa obecnie swój rozkwit. Programy, a szczególnie gry komputerowe w coraz większym stopniu są sprzedawane w postaci cyfrowej do ściągnięcia przez Internet. Najbardziej rozpoznawalną marką na rynku i, co za tym idzie, najpopularniejszym zapewne programem dedykowanym tego rodzaju dystrybucji jest Steam, stworzony przez Valve Software.

Ten bez mała pionierski program swój debiut przeżył w 2006 r., wraz z wydaniem Half-Life 2. Choć na początku był aplikacją problematyczną, najezoną niedoróbkami technicznymi i problemami, obecnie jest wyjątkowo wydajną platformą wydawniczą oferującą bardzo szeroką funkcjonalnośc. Podstawowym elementem Steam jest sklep internetowy, oferujący szeroką gamę tytułów (obecnie kilka tysięcy) w cenach zbliżonych do sklepowych, a często wręcz niższych. Ogromną zaletą są cotygodniowe przeceny, umożliwiające nabycie tytułów, a nierzadko i całych ich kolekcji za ułamek kwoty, jaką zapłaciłoby sięw sklepie za fizyczną kopię gry. Przydatną opcją jest także możliwość zarejestrowania starszych gier poprzez wpisanie ich numeru seryjnego, uzyskując w zamian na stałe dostęp do kopii gry online. Steam umożliwia także rejestrowanie numerów seryjnych zakupionych poza samym serwisem, tym samym umożliwiając kupowanie gier dużo taniej niż w zwykłym sklepie.

Dodatkowymi funkcjami są także Steam Community i Steam Game Overlay. Pierwsza funkcja to tzw. społeczny element Steam, umożliwiający dołączanie przez użytkownika do grup zrzeszających osoby o podobnych zainteresowaniach, dodawać znajomych, umawiać się z nimi na rozgrywki wieloosobowe, zapraszać do trwających już rozgrywek etc. Druga funkcja to nakładka, uruchamiana w momencie uruchomienia gry (zakupionej na Steam bądź dodanej do biblioteki jako skrót), oferująca dostęp do społeczności Steam i przeglądarki internetowej bez potrzeby wychodzenia z programu za pomocą funkcji Alt-Tab. Całość opakowana jest w wyjątkowo przejrzysty interfejs, także dostepny w polskiej wersji językowej.

Podsumowując, Steam to narzędzie wręcz niezbędne dla współczesnego gracza, gdyż nawet jeśli unika się kupowania gier wymagających tej platformy (a tych jest niemało), to społeczność Steam, umożliwiająca utrzymywanie kontaktu ze znajomymi graczami jest nie do przecenienia.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone