PNotes 9.3.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

PNotes 9.3.0

Program properties
Rozmiar 0.54 MB
Wydawca
Strona internetowa http://pnotes.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 79

Opis wydawcy

Pamięć jest zawodna, tym bardziej ludzka. W związku z tym ludzkość opracowała wiele metod przypominania sobie o ważnych sprawach, od stworzenia sekretarek (automatycznych i nie tylko), po tzw. sticky notes, karteczki do przylepiania na co tylko się da z krótką notatką zawierającą przypomnienie. Dla użytkowników komputerów, często zabieganych i zapracowanych, odpowiednikiem papierowych karteczek naklejanych na lodówkę (tudzież inne sprzęty domowe) jest niewielki programik PNotes.

Rozmiar nie jest przy tym wyznacznikiem jakości. Mieszczący się w nieco ponad megabajcie program nie wymaga żadnej instalacji ani zmian w rejestrze. Wystarczy tylko wypakować go do wybranego folderu i już można korzystać z ogromu możliwości jakie on oferuje. Ogromu, gdyż od pierwszego wydania, gdy program umożliwiał tylko tworzenie cyfrowych karteczek do przyczepiania do pulpitu, przeszedł on ogromną ewolucję. PNotes z 2011 r. umożliwia daleko idącą personalizację karteczek, od tak prostych elementów jak czcionka czy jej rozmiar po zabezpieczanie przypomnień hasłem pojedynczych przypomnień, ich grup czy wszystkich naraz. Ponadto, dzięki możliwości synchronizacji za pośrednictwem serwera FTP, program umożliwia wyświetlanie jednakowych przypomnień na wszystkich komputerach na których jest on uruchamiany, nawet, jeśli rozruch nastąpił z dysku flash. Jest to zaledwie czubek możliwości jakie oferuje program. Dość powiedzieć, że między innymi umożliwia on wymianę karteczek przez sieć LAN z innymi użytkownikami, automatyczne wyszukiwanie słów i sformułowań przez Internet czy automatyczne szyfrowanie przypomnień, zabezpieczające przed nieprzyjemnymi konsekwencjami utraty dysku flash.

Program obsługuje się poprzez wygodny, przejrzysty i logicznie zbudowany interfejs. No i dostępne jest także polskie tłumaczenie programu! Słowem, jest to aplikacja przyjazna, nie wymagająca instalacji i wręcz nieodzowna dla każdego zapracowanego użytkownika komputera.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone