BleachBit 0.9.6 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

BleachBit 0.9.6

Program properties
Rozmiar 5.86 MB
Wydawca
Strona internetowa http://bleachbit.sourceforge.net
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 315

Opis wydawcy

Bezpieczeństwo komputera, zaraz po wydajnym jego działaniu, jest jednym z podstawowych elementów użytkowania naszych krzemowych przyjaciół. W miarę używania komputera, obydwie te funkcje ulegają powolnej degradacji, jeśli użytkownik nie przejmuje się okresowym czyszczeniem dysku czy wyrzucaniem potencjalnie niebezpiecznych plików. Jednakże nawet jeśli sami staramy się pilnować komputera i czyścić w miarę potrzeby, nie róbmy tego sami (wbrew temu co twierdzi Adam Słodowy). Najlepiej użyć do tego odpowiednich programów, takich jak BleachBit.

Oparty na technologii Open Source program ten oferuje ogromne możliwości oczyszczania komputera i usuwania potencjalnie niebezpiecznych plików. Podobnie jak konkurencyjny CCleaner, jest on całkowicie darmowy i pozbawiony niepotrzebnych dodatków (tak często obecnych w płatnych programach tego typu). Jednakże w kwestii usuwania niepotrzebnych plików i zapewniania bezpieczeństwa komputerowi przewyższa on nawet swojego konkurenta. Dzięki specjalnie napisanym oczyszczaczom (Cleaner), umożliwia on zidentyfikowanie i precyzyjne usunięcie niepotrzebnych plików z ponad 550 programów, a dzięki kreatorowi oczyszczaczy (CleanerML) każdy może napisać nowy, wykorzystując architekturę .xml.

By umożliwić użytkownikowi zapewnienie sobie bezpieczeństwa, BleachBit umożliwia niszczenie zarówno pojedynczych plików, jak i całych folderów na stałe, bez możliwości przywrócenia danych w jakikolwiek sposób (szczególnie użyteczne w przypadku odsprzedawania komputera biurowego).

Całość zaopatrzona jest w prosty, przejrzysty interfejs (oparty na zaznaczaniu kratek), dostępny w przeszło pięćdziesięciu językach, w tym polskim. Istnieje także możliwość uruchomienia BleachBit jako aplikacji mobilnej, bez instalacji.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone