AxCrypt - File Encryption for Windows 1.7.2976.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

AxCrypt - File Encryption for Windows 1.7.2976.0

Program properties
Rozmiar 1.54 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.axantum.com/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 145

Opis wydawcy

Bezpieczeństwo. Temat ważki i niezmiernie ważny dla każdego użytkownika komputera. Każdy użytkownik, amator i profesjonalista, musi dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie użytkowania komputera, szczególnie, jeśli ma do czynienia z danymi wrażliwymi lub potencjalnie niebezpiecznymi. Przydatnym dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa (faktycznego, nie tylko poczucia) jest zainstalowanie programu umożliwiającego szyfrowanie plików na dysku. Jednym z najdoskonalszych tworów tego typu jest AxCrypt.

Jest to niewielka, potężna aplikacja umożliwiająca szyfrowanie plików w bardzo szerokim zakresie, od pojedynczych dokumentów po całe foldery i dyski. Proces szyfrowania przebiega szybko i wykorzystuje 128 bitowe szyfrowanie AES. Zaszyfrowany plik jest całkowicie bezpieczny i faktycznie uniemożliwia otwarcie go przez osoby niepowołane. Kluczowym elementem jest także zabezpieczenie przed łamaczami haseł typu tzw. brute-force, polegające na wykorzystywaniu ogromnych list potencjalnych haseł w celu otwarcia pliku. Niejako bonusem jest możliwość permanentnego usuwania plików z dysku, bez możliwości odzyskania ich przez osoby trzeciej.

Instalacja przebiega sprawnie, zaś sam program jest obsługiwany za pomocą poleceń dodanych do menu kontekstowego powłoki Windows. Znacznie usprawnia to korzystanie z aplikacji oraz proces szyfrowania i rozszyfrowywania plików, szczególnie, że program jest wyposażony w 12 wersji językowych, w tym polską. Jako program Open Source, jest on często uaktualniany, zaś jego autorzy, Axantum, udostępniają także szereg dodatków do programu, w tym usługę Xecrets, umożliwiającą przechowywanie haseł w bezpiecznej tzw. chmurze na serwerach zespołu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone