Caesium - Image Compressor 1.4 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Caesium - Image Compressor 1.4

Program properties
Rozmiar 7.71 MB
Wydawca
Strona internetowa http://caesium.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 86

Opis wydawcy

Co zajmuje najwięcej miejsca na dysku? Jeśli odpowiedziałeś, iż są to pliki graficzne, gratulacje! To właściwa odpowiedź. Kolejne pytanie brzmi: jak sobie z tym poradzić? Kompresowanie plików graficznych jest dziedziną traktowaną po macoszemu. Niewiele programów zajmujących się porządkowaniem i oczyszczaniem dysku oferuje taką funkcję, wyjątkowo przydatną np. dla webmasterów, gdzie każdy kilobajt pojemności serwera i transferu jest na wagę (cyfrowego) złota. W takich przypadkach nieoceniony jest Caesium (ang. Cez).

Program napisany jest w jednym tylko celu: umożliwieniu daleko idącej kompresji plików graficznych. Dysponuje on wyjątkowo wydajnymi algorytmami pakowania w stosunku do domyślnych używanych przez przeglądarki graficzne (np. IrfanView czy Picasa) i zapisuje pliki w tym samym formacie, za to ze znacznym zmniejszeniem ich rozmiaru. Wbrew temu, co się nasuwa, skompresowany plik nie wymaga żadnego specjalnego oprogramowania do otwarcia i zachowuje jakość pliku źródłowego. Użytkownik sam decyduje, jak skompresowane mają pliki i czy program może dokonać pakowania kosztem jakości obrazu. Oczywiście, Caesium umożliwia przetwarzanie wielu plików naraz, z opcją ustalenia poziomu kompresji dla każdego pliku indywidualnie. Przed kompresją może również zobaczyć podgląd, jak skompresowany plik będzie wyglądał w stosunku do pliku źródłowego.

Interfejs jest bardzo przyjazny i przejrzysty, jak w każdym programie tworzonym przez pasjonatów w oparciu o technologie Open Source. Śladu korporacji tu nie uświadczysz: Caesium to solidny, wydajny i niezawodny cyfrowy rzemieślnik, posługujący się wieloma językami do tego. Interfejs dostępny jest, oprócz języka angielskiego, m.in. w j. niemieckim, francuskim, włoskim, szwedzkim, japońskim, chińskim oraz tajwańskim.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone