CDex 1.70 Beta 4 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

CDex 1.70 Beta 4

Program properties
Rozmiar 8.11 MB
Wydawca
Strona internetowa http://cdexos.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 111

Opis wydawcy

Niezależnie od tego, czy jest się melomanem, czy tylko niedzielnym słuchaczem, kwestia pozyskiwania muzyki jest najbardziej palącą. Nierzadko posiadamy znaczną ilość płyt kompaktowych naszych ulubionych muzyków, jednakże ciężko jest zmusić odtwarzacz plików MP3 do odtworzenia kompaktu. W takich przypadkach niezbędne jest tzw. zripowanie, zgranie utworów umieszczonych na płycie na dysk twardy do formatu MP33. Do tego celu służy właśnie CDex, kompaktowy, oparty na technologii Open Source program do zgrywania płyt.

Jest to jeden z najbardziej użytecznych ripperów dostępnych na rynku i znacznie lepszy od swoich niedarmowych konkurentów. Umożliwia on zgrywanie plików muzycznych z płyt do wybranego przez użytkownika formatu. CDex obsługuje kodowanie do MP3 (zarówno domyślny format Fraunhofer, jak i zmodyfikowany Lame), MP2, bezstratnego APE, Ogg Vorbis, VQF, FAAC oraz Windows Media Audio 8 (WMA8). Oczywiście, mozliwe jest także konwertowanie już zapisanych na dysku plików dźwiękowych do wymienionych wyżej formatów.

Przy zgrywaniu i konwersji CDex obsługuje odczytywanie i zapisywanie informacji na temat wybranych ścieżek i plików, funkcję CD-Text oraz normalizację dźwięku. Oczywiście, program obsługuje także większość napędów CD dostępnych na rynku. W praktyce, niekompatybilność możliwa jest jedynie w przypadku naprawdę dziwacznego napędu no-name.

Całość opatrzona jest prostym, zrozumiałym interfejsem, dostępnym w kilkudziesięciu wersjach językowych, w tym polskiej. Program instaluje się bez problemu i bez dodatkowych wymagań, gdyż wszelkie biblioteki niezbędne do działania są zawarte w instalatorze i są rozpakowywane do właściwych folderów automatycznie.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone