DriverBackup 2.1.0.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

DriverBackup 2.1.0.0

Program properties
Rozmiar 1.61 MB
Wydawca
Strona internetowa http://drvback.sourceforge.net/
Licencja GNU LGPL (GNU Lesser General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 183

Opis wydawcy

Sterowniki i problemy z nimi związane to nieodłączna część użytkowania komputera, szczególnie w momencie, gdy potrzebujemy zidentyfikować dokładnie dany element naszego komputera i właściwości obsługującego go sterownika. Niestety, system Windows oferuje bardzo ograniczone możliwości zdobywania tych informacji, w znacznym stopniu ograniczone przez kiepski interfejs. Pomocne są tutaj programy stworzone przez pasjonatów tematu, takich jak Giuseppe Greco i jego DriverBackup!

 

Czym on jest? Jest to prosty, elegancki i bardzo potężny program będący w zasadzie młodszym, wykształconym bratem starszego i mało rozgarniętego menedżera zadań Windows. Pomimo faktu, iż autor jest studentem, program jest wydajny i wolny od błędów. Umożliwia on dokładne zapoznanie się z właściwościami wybranego podzespołu komputera oraz jego sterownika. Dodatkowo, pozwala on na stworzenie kopii zapasowej sterowników i późniejsze jej przywrócenie w razie wystąpienia problemów lub, co gorsza, awarii. Ciekawą opcją jest także sortowanie podzespołów komputera wedle producenta danego komponentu, tj. z podzieleniem na tzw. części OEM (oryginalne) i stworzone przez inne przedsiębiorstwa. Domyślnie program wyświetla wszystkie. 

Całość zaopatrzona jest w przejrzysty i łatwy w użyciu interfejs. Wprawdzie dość siermiężny wygląd głównego okna programu zdradza fakt, iż autor jest nadal studentem, jest to problem wyłącznie estetyczny, bez wpływu na użytkowanie programu (chyba, że ktoś ma alergię na nieestetyczne GUI). Podsumowując, jest to znakomite narzędzie dla każdego administratora systemu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone