PeerBlock 1.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

PeerBlock 1.1

Program properties
Rozmiar 1.95 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.peerblock.com/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.3.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 216

Opis wydawcy

Korzystając z Internetu przez cały czas, w każdej sekundzie nasz komputer jest narażony na ataki. Agresorzy to nie tylko hakerzy (tych jest zaskakująco mało), lecz także wszelkie przedsiębiorstwa zajmujące się marketingiem internetowym, zbieraniem danych o Internautach, automatycznym zbieraniem informacji itd. By obronić się przed nimi i kontrolować to, jak bardzo chcemy się odsłonić w Internecie, niezbędny jest odpowiedni program. Na przykład właśnie PeerBlock.

Oparty na technologii Open Source PeerBlock jest rozwinięciem programu Peer Guardian 2, powstałym w celu rozwiązania problemów związanych z uruchamianiem go na platformie Windows Vista i Windows 7. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja blokuje przychodzące połączenia pochodzace z komputerów osób trzecich. Dokonuje tego w oparciu o listy adresów IP do blokowania (opiewających łącznie na około miliard adresów) pobierane z serwera macierzystego PeerBlock w momencie pierwszego uruchomienia. Użytkownik sam definiuje kategorie adresów jakie chce blokować i jakie adresy chce dopuścić do łączenia się ze swoim komputerem. Oczywiście, możliwe jest także tworzenie własnych list wyłączeń dla programu. 

W działaniu program jest bardzo wydajny i działa lepiej nawet niż większość komercyjnych programów oferujących tą samą funkcjonalność. Nie obciąża on przy tym pamięci komputera i działa bez potrzeby ingerencji w swoje funkcjonowanie. Często po instalacji użytkownik zapomina, iż PeerBlock jest zainstalowany i działa, co świadczy o jego bezawaryjnym funkcjonowaniu i świetnie zaprojektowanych algorytmach. 

Całość jest opakowana w znakomicie zaprojektowany interfejs i jest dalece zautomatyzowana. Uruchomienie programu za pierwszym razem poprzedzone jest kreatorem jego działania w czasie którego aplikacja prosi o ustawienie wszystkich niezbędnych preferencji. Słowem, jest to potężny, wydajny i nienarzucający się program – wszystko, czego do szczęścia potrzeba Internaucie myślącym poważnie o swoim bezpieczeństwie w Internecie.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone