Anomos 0.9.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Anomos 0.9.5

Program properties
Rozmiar 10.06 MB
Wydawca
Strona internetowa http://anomos.info/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.4.2011
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 3/5
  • Pobrań 188

Opis wydawcy

Wymiana plików za pomocą sieci peer2peer jest wygodna i szybka, z jednym tylko problemem: nie jest ona w żadnej mierze anonimowa. Łącząc się z komputerami osób trzecich zawsze zostawiamy ślady, po których można do nas dotrzeć, i o ile nie jest to większym problemem w Polsce, gdzie na razie sieci peer2peer nie są zbytnio kontrolowane, to jest to już poważną kwestią na Zachodzie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie organizacje typu RIAA potrafią procesować się z użytkownikami sieci peer2peer o milionowe odszkodowania. Programy takie jak Anomos powstały w jednym celu: by zapewnić anonimowość i ochronę prywatności użytkownikom sieci peer2peer.

Program ten jest prototypem, stworzonym po to, by umożliwić użytkownikom zapoznanie się z nowym protokołem i formatem .atorrent. Anomos opiera się na nieco innej metodzie działania, niż typowa sieć peer2peer: zamiast bezpośrednio z innymi komputerami, użytkownicy łączą się z trackerem za pośrednictwem połączenia anonimizującego ich. Tracker widzi wyłącznie pośrednika, nie zaś indywidualne komputery. Jest to rozwiązanie będące nadal w fazie testów, jednak jest interesującą propozycją dla osób potrzebujących bezpiecznego, anonimowego klienta Bittorrent dla wymiany danych wrażliwych lub poufnych.

Sam interfejs programu jest wyjątkowo prosty do zrozumienia i użycia. Program umożliwia korzystanie ze zwykłych plików .torrent, które samodzielnie pozbawia danych umożliwiających zidentyfikowanie komputera. Należy przy tym zaznaczyć, że jako prototyp, jest on nadal w fazie testów i póki co nie gwarantuje pełnej anonimowości. Jest to jednak program który zdecydowanie warto zachować w pamięci, szczególnie, gdy przyjdzie nam wyjechać za granicę.

3/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone