Disc Cleaner 1.7.1645 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Disc Cleaner 1.7.1645

Program properties
Rozmiar 0.79 MB
Wydawca
Strona internetowa http://dclean.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.4.2011
System
  • Windows 95/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 133

Opis wydawcy

Przestrzeń dyskowa. Ostateczna granica użytkowania komputera, miejsce, które jeśli się wyczerpie, dalece ogranicza możliwości korzystania z programów zainstalowanych na naszej maszynie. Z tego względu niezmiernie istotne są programy umożliwiające automatyczne opróżnianie przestrzeni dyskowej, uwalnianie bezcennych megabajtów i udostępnianie ich ponownie. Nie zawsze muszą to jednak być zestawy narzędzi. Czasami wystarczy prosty, niewielki program okresowo usuwający zbędne dane. Program taki jak Disc Cleaner.

Ta niezwykle prosto nazwana aplikacja jest darmowym, opartym na technologii Open Source narzędziem wykorzystującym istniejące już narzędzia Windows do opróżniania przestrzeni dyskowej ze zbędnych danych. Prostota programu jest jego siłą – działa on wyjątkowo szybko i sprawnie, opierając się na wybieranych przez użytkownika kategoriach plików do usunięcia wybieranych z menu. Użytkownik może w każdym momencie rozszerzyć funkcjonalność programu za pomocą prostego pliku tekstowego określającego co należy usunąć. Prosta, wydajna konstrukcja programu wywodzi się z tego, iż został on pierwotnie stworzony pod Windows 95, zaś autor cały czas rozwijał go w miarę upływu lat.

Interfejs programu jest prosty, wręcz banalny. Nie uświadczy się tu żadnych fajerwerków graficznych, po prostu otwiera się okno, użytkownik wybiera co chce oczyścić, a program zajmuje się resztą. Spartański wygląd służy programowi i umożliwia skupienie się na tym, co ważne: ratowaniu surowca, jakim jest wolna przestrzeń dyskowa.

Podsumowując, nawet jeśli posiadamy już zainstalowane większe zestawy narzędzi, mały i poręczny Disc Cleaner może być znakomitym uzupełnieniem ich pracy. Na pewno nie zaszkodzi.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone