Workrave 1.10 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Workrave 1.10

Program properties
Rozmiar 11.13 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.workrave.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.5.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 111

Opis wydawcy

Kochane zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto cię stracił. Szczególnie osoby pracujące za biurkiem. Monotonna praca przez kilka(naście) godzin na dobę, w jednej pozycji, stanowi ogromne obciążenie dla naszego zdrowia: kręgosłupa, mięśni etc. Problem RSI (Repetitive Strain Injury, urazy powstałe wskutek chronicznego przeciążenia) jest powszechny, zwłaszcza wśród pracowników biurowych. Jedną z metod radzenia sobie z nim jest program Workrave.

Co to jest? Jest to ni mniej, ni więcej tylko organizator ćwiczeń w czasie pracy. Program regularnie przypomina o mikroprzerwach w czasie pracy na rozciągnięcie palców (tudzież innych obciążonych kończyn) by zapobiec powstawaniu urazów, a także posiada rozplanowane dłuższe przerwy (domyslnie co 45 minut), w czasie których użytkownik powinien chociaż na chwilę wstać by rozporstować kości. Wydaje się to oczywiste, ale w czasie pracy bardzo często zapomina się o tym, żeby chociaż na chwilę zrobić sobie przerwę, by zapobiec spadkowi wydajności. Zresztą, nawet Kodeks Pracy nakazuje umożliwić pracownikowi zrobienie sobie nawet chwilowej przerwy. Workrave jest nieocenioną pomocą, szczególnie, że zawiera propozycje ćwiczeń zapobiegających powstawaniu skurczów w czasie pracy.

Interfejs programu jest prosty i przyjazny. Instalacja przebiega bezproblemowo i od momentu uruchomienia program sam zajmuje się mierzeniem czasu, samoistnie przypomina o przerwach oraz wyświetla propozycje odpoczynku. Oczywiście, użytkownik może dokładnie skonfigurować jak często program ma przypominać o swoim istnieniu, a także jak długie mają być przerwy w ćwiczeniach. Podsumowując, jest to znakomita pomoc dla każdego pracownika narażonego na urazy typu RSI.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone