Storybook 4.0.9 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Storybook 4.0.9

Program properties
Rozmiar 31.84 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.novelist.ch/joomla/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.5.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 190

Opis wydawcy

Pisanie książek jest zadaniem trudnym (chyba, że ktoś jest grafomanem). Dziesiątki postaci, miejsc, zwrotów akcji etc. są trudne do zapamiętania, a jeszcze trudniejsze do przelania na papier. Nieocenioną pomocą są notatki, robione na czym popadnie, ale te mają jedną, podstawową wadę: mają tendencję do gubienia się w kreatywnym bałaganie każdego pisarza. W takich przypadkach pomocny jest program typu Storybook.

Jest to program będący w praktyce samodzielnym narzędziem wspomagającym pisanie książek, skierowanym głównie do autorów prozy. Pozwala on na tworzenie i zapisywanie profili postaci, miejsc, przedmiotów, nowych scen, całych rozdziałów, wątków, oznaczanie wprowadzonego tekstu tagami, przyporządkowywanie jednych elementów drugimi, słowem wszystko, czego pisarz może potrzebować, niezależnie od tego, czy jest on początkujący, czy też weteranem prozy. Oczywiście, program nie napisze książki sam, do tego nadal potrzebny jest talent i warsztat pisarski. Jednakże jest on nieocenioną pomocą przy przekuwaniu pomysłów na tekst.

Interfejs programu jest przejrzysty, jednakże ze względu na mnogość opcji wymaga czasu, by się do niego przyzwyczaić i poznać wszystkie możliwości. Jest on jednak na tyle logicznie poukładany, że nauczenie się go przebiega w miarę bezproblemowo. Pewną wadą jest to, iż interfejs dostępny jest jedynie w języku angielskim, co w przypadku pisania w języku polskim może odstręczać. Na szczęście program rozpoznaje polskie znaki, przez co jedyny dyskomfort w trakcie korzystania to zderzenie między dwoma typami języka: słowiańskim i germańskim.

Należy także zaznaczyć, iż program dostępny jest w dwóch wersjach. Darmowy Storybook oferuje szeroką funkcjonalność i nie jest w żaden sposób upośledzony w stosunku do płatnej wersji Pro. Oparty jest on na technologii Open Source i licencji GPL. Wersja płatna po prostu dodaje pewną ilość dodatkowych opcji ułatwiających ogólny przegląd książki, jak i wsparcie technicznie. Poza tym są one identyczne.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone