xTuple Postbooks 4.1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

xTuple Postbooks 4.1.0

Program properties
Rozmiar 98.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.xtuple.com/postbooks
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.5.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 172

Opis wydawcy

Pytanie: czy dobre programy do księgowości muszą być drogie? Odpowiedź: nie. Rozwój technologii Open Source pociąga za sobą także rozwój programów na niej opartych. Obecnie ciężko już zauwazyć różnicę między programami komercyjnymi płatnymi oraz bezpłatnymi Open Source. Jednym z programów tego typu jest PostBooks firmy xTuple, stworzony w oparciu o bazy danych PostgreSQL i środowisku Qt dla C++, stworzone właśnie jako Open Source.

 

Program ten jest wszechstronnym narzędziem skierowanym do przedsiębiorstw, jako darmowa alternatywa dla płatnych programów oferowanych przez korporacyjnych gigantów. Oferuje on dokładnie tę samą funkcjonalność co pozostałe programy, mianowicie pełne zarządzanie księgowością (księgi przychodów i rozchodów, konta i należności, raporty finansowe, kontakty z bankami), statystyki obrotu (sprzedaż, wysyłki itd.), system zarządzania przedsiębiorstwem CRM, określanie produktów firmy, prowadzenie inwentarza i inwentaryzacji w wielu lokalizacjach plus doadtkowe opcje dla zarządzania składami towarów czy program OpenRPT, czyli program do tworzenia raportów oparty na technologii Open Source. Oczywiście, jest on także uniwersalnym, międzynarodowym narzędziem, umożliwiającym prowadzenie księgowości w wielu walutach, systemach podatkowych i wreszcie pakietach językowych.

Interfejs programu jest przyjazny, choć wymaga faktycznie wiedzy z zakresu księgowości oraz rachunkowości. Jest to narzędzie profesjonalne, więc więc laik raczej nie ma tu czego szukać. Dodatkową zaletą jest także dostępność polskiej wersji językowej zestawu, do pobrania ze strony xTuple.

Na koniec należy zaznaczyć, iż PostBooks jest rdzeniem oferowanego przez xTuple zestawu do zarządzania przedsiębiorstwem. Do korzystania z programu wymagane jest założenie konta na serwisie firmy xTuple, bez którego instalacja nie jest możliwa. Pomijając ten wymóg, korzystanie z programu jest całkowicie bezpłatne.

 

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone