XMind 3.3.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

XMind 3.3.1

Program properties
Rozmiar 32.42 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.xmind.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.5.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 3/5
  • Pobrań 129

Opis wydawcy

Mapy myśli są bardzo popularnym narzędziem przy pracy nad projektami, nauce do egzaminów, czy choćby organizacji notatek. Umożliwiają one ustalenie logicznych relacji między różnymi wiadomościami, pojęciami, a także ogólne spojrzenie na zagadnienia w nich przedstawione, rzecz niezwykle przydatną w każdej dziedzinie życia. Cyfrowe mapy myśli są równie, jeśli nie bardziej przydatne co papierowe, czego przykładem jest właśnie XMind.

 

Ten dość duży (instalator waży ponad 51 MB) program umożliwia tworzenie map mysli od zera i daleko idące ich rozwijanie. Dzięki zastosowaniu konstrukcji szkieletowej i połączeniu jej z opcją arkusza kalkulacyjnego (brzmi to skomplikowanie, ale jest dość proste w użyciu) pozwala ono na wszechstronne dostosowywanie ksztąłtu i zawartości mapy do wymagań użytkownika. Program pozwala wykorzystywać wiele arkuszy w połączeniu z jedną mapą, a także oferuje funkcje tzw. burzy mózgów i wiercenia (drilldown) ułatwiające koncentrację i pracę nad danym zagadnieniem. Oczywistym elementem jest bardzo rozbudowana opcja przeszukiwania zawartości mapy, jak i załączania plików oraz wyświetlania ich jako pod-tematów (subtopics).

Interfejs programu jest wygodny i działa bez zarzutu (widać tutaj wpływ technologii Open Source). Wadą programu jest nie tyle jego waga, co fakt iż wersja dostepna dla prywatnego użytkownika, wprawdzie wszechstronna i potężna, nie posiada jednak funkcji eskportu danych i współpracy z innymi osobami nad jedną mapą, w przeciwieństwie do darmowego FreeMind (który pozwala na łatwy eksport map w postaci plików .xml). Dość ironiczne jest zarezerwowanie funkcji eksportu do FreeMind dla płatnej wersji XMind. Podsumowując, jest to wydajny program i łatwy w użyciu, jednak nie tak wszechstronny jak jego darmowy odpowiednik, wyżej wspomniany FreeMind.

3/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone