WinSCP 5.17 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

WinSCP 5.17

Program properties
Rozmiar 2.82 MB
Wydawca
Strona internetowa http://winscp.net/eng/docs/lang:pl
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.5.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 146

Opis wydawcy

Przesyłanie plików za pośrednictwem serwerów FTP jest niezbędne w przypadku tworzenia strony internetowej i wyjątkowo przydatne dla wymiany większych plików. Poważna wadą tego procesu jest jednak wystawianie się na niepotrzebne niebezpieczeństwo w przypadku korzystania z niezabezpieczonych połączeń, lub nieznanych nam serwerów. Jednakże istnieją rozwiązania pozwalające na cieszenie się FTP z zachowaniem bezpieczeństwa. Jednym z nich jest WinSCP.

 

Jest to oparty na technologii Open Source i wydany na licencji GPL graficzny klient FTP i SFTP przeznaczony pod systemy operacyjne Windows. Jego głównym zadaniem jest umożliwienie bezpiecznego przesyłania plików między komputerem użytkownika a komputerami zdalnymi. Program posiada wszystkie opcje jakich oczekujemy po klientach FTP: przesyłanie i odbieranie plików, operacje na plikach zapisanych na serwerze, synchronizacja katalogów etc. Dodatkowo umożliwia on także wykorzystywanie skryptów i linii komend. Co wybija go ponad przeciętność jest obsługa bezpiecznych protokołów SFTP i SCP (SSH-1 i SSH-2) wraz z normalnym FTP. Jest on także zintegrowany z klientem uwierzytelniania Pageant oraz SSH.

Interfejs jest znakomicie przygotowany i dostępny w polskiej wersji językowej. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość wyboru interfejsu opartego na Eksploratorze Windows albo Norton Commanderze, przez co użytkownik może dostosować wygląd programu do swoich wymagań i doświadczenia. Oczywiście, ustawienie to może użytkownik zmienić w ciągu używania programu. Podsumowując, WinSCP to znakomity i bezpieczny klient FTP, szczególnie dla webmasterów i osób posługujących się danymi wrażliwymi.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone