Angry IP Scan 3.2.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Angry IP Scan 3.2.1

Program properties
Rozmiar 1.17 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.angryip.org/w/Home
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.5.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 249

Opis wydawcy

Bezpieczeństwo sieci jest sprawą istotną, w szczególności w przedsiębiorstwach wykorzystujących sieci komputerowe w codziennej pracy. Dla administratorów najbardziej przydatne są narzędzia umożliwiające sprawdzenie, kto podłączony jest do sieci i na jakim komputerze pracuje. Jednym z takich narzędzi i prawdopodobnie najbardziej popularnym jest Angry IP Scanner, znany także jako po prostu ipscan.

Program ten oferuje skanowanie numerów IP w danej sieci w podanym przez użytkownika zakresie. Metoda pracy jest prosta – aplikacja pinguje wybrane numery IP i czeka na odpowiedź. Zastosowane rozwiązanie pozwala na wyjątkowo szybkie funkcjonowanie programu, przy czym, oprócz stwierdzenia istnienia danego IP, program pozwala także na zebranie danych o komputerach, jak adres MAC, skanowanie portów itd. Funkcjonalność można rozwinąć poprzez zastosowanie dodatkowych wtyczek. Domyślnie program pozwala także na zebranie danych NetBIOS (nazwa komputera i grupy roboczej, zalogowany użytkownik itd.), zebranie używanego zakresu IP, wykrywanie serwerów sieciowych itd. Oczywiście, rezultaty skanowania mogą być eksportowane do zewnętrznego pliku. ipscan pozwala na zapisywanie rezultatów w formacie CSV, Txt, XML lub listy IP-Port.

Interfejs jest wyjątkowo przyjazny i wygodny w użyciu. Ogromną zaletą programu jest jego przenośność – nie wymaga on żadnej instalacji i jest gotowy do użycia natychmiast po pobraniu. Jest on także wyjątkowo wydajny w kwestii rozwoju, gdyż z właściwymi wtyczkami (które może napisać każdy znający język Java) może pobierać dowolne dane o komputerach w sieci.

Podsumowując, jest to potężne i bardzo przydatne narzędzie dla administratorów sieci.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone