UltraDefrag 6.0.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

UltraDefrag 6.0.2

Program properties
Rozmiar 0.64 MB
Wydawca
Strona internetowa http://ultradefrag.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 5.11.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 133

Opis wydawcy

Defragmentowanie. Proces niezbędny dla dobrego funkcjonowania komputera i wszystkich jego podzespołów. Szkopuł jednak w tym, że domyślny program przeznaczony do wykonywania tej czynności, wbudowany w Windowsa Defragmentator jest narzędziem powolnym i niewygodnym w obsłudze. Nie ma nic straconego jednak – dostępne są znakomite alternatywne rozwiązania, jak chociażby UltraDefrag.

Zbudowany w oparciu o technologię Open Source program jest pierwszym tego typu defragmentatorem. Programiści postawili sobie za cel stworzenie narzędzia wykonującego swoje zadanie szybko, solidnie i z najlepszymi możliwymi wynikami. Po przetestowaniu tej aplikacji każdy przyzna, iż postawione sobie cele osiągnęli. Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanych algorytmów przetwarzania dysku szybkość defragmentowania jest wysoka, no i umożliwia zastosowanie programu także na 64-bitowych systemach operacyjnych. W przeciwieństwie do normalnego defragmentatora, program UltraDefrag obsługuje także defragmentację pojedynczych plików i folderów. No i istnieje także możliwość ustawienia go tak, by został uruchomiony przy starcie systemu, dzięki czemu możliwe jest zdefragmentowanie plików systemowych, normalnie niedostępnych dla tego rodzaju plików.

Interfejs jest zaprojektowany tak, by jak najbardziej usprawnić proces defragmentowania dysku. Program jest w znacznej mierze zautomatyzowany i w większości przypadków wystarcza, by użytkownik po prostu zainicjował proces defragmentacji, a program dalej zajmie się wszystkim sam. Bardzo przydatną i istotną opcją jest także możliwość wskazania, by komputer wyłączył się po zakończeniu defragmentacji. Jest to szczególnie wygodne w przypadku posiadania dużych dysków, z dużą ilością danych. Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu prądu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone