Notepad++ 6.4.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Notepad++ 6.4.5

Program properties
Rozmiar 6.93 MB
Wydawca
Strona internetowa http://notepad-plus-plus.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.6.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 135

Opis wydawcy

Domyślny notatnik Windows jest, niestety, narzędziem bez mała prymitywnym. Oferuje on zero funkcjonalności (no, może poza resetowaniem formatowania) i w praktyce tylko zaśmieca przestrzeń dyskową. Ale zastanówmy się, co by było, gdyby ten domyślny program zastąpić innym, o szerokiej funkcjonalności, lecz nie dublującym się z WordPadem czy naszym pakietem Office? Gdyby na przykład zastąpić go programem Notepad++?

Jest to darmowy, oparty na technologii Open Source i opublikowany na licencji GPL zamiennik Notatnika, znakomicie sprawdzający się (oprócz robienia notatek i formatowania ich) jako edytor kodu źródłowego. Jest to jedna z jego głównych funkcji i oferuje między innymi takie opcje jak zaznaczanie i zwijanie elementów programu, pracę na wielu kartach i podgląd wielu dokumentów naraz, no i pełną funkcjonalność przeciągnij-i-upuść. Aplikacja oferuje także zoptymalizowany kod programu, dzięki czemu nie angażuje zasobów systemowych, a co za tym idzie podzespołów komputera, ponad niezbędną miarę. Dzięki temu ogranicza zużycie prądu i (jak autor wskazuje) efekt cieplarniany. Następuje to dzięki wykorzystaniu komponentu Scintilla i zaprogramowanie Notepad++ w języku C++ (nomen omen) tak, by wykorzystywał czyste API Win32 i STL. Słowem, działa szybko, wydajnie i bardzo oszczędnie.

Interfejs nosi ślady pasji: jest zaprojektowany tak, aby był maksymalnie ergonomiczny i prosty w użyciu, przy zachowaniu szerokiej funkcjonalności i wydajności. Oczywistą zaletą jest dostępność w ponad pięćdziesięciu wersjach językowych, w tym polskiej, oraz możliwość instalowania programu w wersji przenośnej, z której można korzystać prosto z pamięci USB.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone