AkelPad 4.8.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

AkelPad 4.8.5

Program properties
Rozmiar 0.76 MB
Wydawca
Strona internetowa http://akelpad.sourceforge.net/en/index.php
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.6.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 140

Opis wydawcy

Jak można okreslić typowy Notatnik w Windows? Bezużyteczny, mało funkcjonalny, ignorowany, mógłby tak naprawdę nie istnieć. Winna temu ograniczona funkcjonalność i zerowa możliwość rozpoznawania czegokolwiek poza zwykłym tekstem, nawet łamania tekstu. Na szczęście na rynku dostepne są zamienniki, jak np. AkelPad.

Program ten to zaprojektowany w celu połączenia szybkości, małego rozmiaru i wydajności edytor zwykłego teksty, stworzony jako zamiennik dla zwykłego Notatnika. Program rozszerza funkcjonalność o takie opcje jak edytowanie tekstu w pojedynczym oknie lub wielu, bez problemu wyświetla znaki wszystkich systemów opartych na Unicode, a także wszelkich innych systemów kodowania zainstalowanych w systemie. Wyświetla także znaki wykorzystywane w formatach systemów Unix i Mac. Oprócz tego użytkownik może wykorzystywać podgląd programu, przeglądać grafiki zawarte w otwieranych plikach czy zaznaczać tekst kolumnami. W przeciwieństwie do zwykłego notatnika AkelPad oferuje także daleko sięgającą opcję cofania edycji oraz wyjątkowo szybkie wyszukiwanie i zamienianie fragmentów tekstu. Funkcjonalność programu może być dalej rozwinięta poprzez zainstalowanie odpowiednich wtyczek, które mogą, na przykład, automatycznie zaznaczać fragmenty kodu programu, dokańczać fragmenty słów, wykonywać skrypty, automatyzować funkcje klawiatury i wiele innych.

Interfejs programu do złudzenia przypomina ten należący do Notatnika, co nie dziwi, gdyż program można zainstalować obok zwykłej metody, także jako zamiennik dla domyślnego Notatnika Windows, jak i domyślny edytor tekstu dla programu Total Commander. Niestety, program nie posiada polskiej wersji językowej przy domyślnej instalacji, przez co odstaje od pozostałych programów systemowych gdy jest zainstalowany jako zamiennik. Nie zmienia to faktu, iż jest znacznie lepszy od domyślnego narzędzia, chociaż to akurat wielkim osiągnięciem nie jest.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone