Programmer's Notepad 2.3.4.2350 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Programmer's Notepad 2.3.4.2350

Program properties
Rozmiar 2.36 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.pnotepad.org/
Licencja Freeware
Data wysłania 11.6.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 96

Opis wydawcy

Narzędzi ułatwiających programowanie jest niewiele, przynajmniej jeśli ograniczamy się do tych naprawdę dobrych pomocy programisty. Jednym z lepszych edytorów kodu źródłowego skierowanych specjalni do programistów pracujących na kodach źródłowych jest Programmer's Notepad, którego pierwsza wersja została wydana w 1998 roku i od tamtego czasu jest cały czas rozwijana przez swojego autora, Simona Steele.

Jest to Open Source'owy edytor oferujący możliwość pracy na wielu kartach i dokumentach jednocześnie, z możliwością łączenia dokumentów za pomocą tzw. multiple document interface, wykorzystującego równocześnie wspomnianą możliwość pracy na wielu kartach. Program oczywiście obsługuje takie funkcje jak automatyczne podświetlanie segmentów kodu, jak i narzędzia do zarządzania wtyczkami pozwalającym na obsługę wielu języków programowania (domyślnie Programmer's Notepad obsługuje C++, CSS, HTML, INI, Java, JavaScript, AutoLISP, Pascal, Perl, SQL, Visual Basic i XML). Ciekawą funkcją jest tzw. opcja text clips, pozwalająca na wklejanie gotowych fragmentów kodu w celu przyspieszenia procesu tworzenia programu.

Interfejs programu jest przyjazny i oferuje bezpośredni dostęp do każdej funkcji, włącznie z wyborem kodowania dokumentu czy funkcji zaprojektowanych dla poszczególnych języków programowania. Jest to jednak program wyraźnie skrojony pod programistów, przez co dla laika będzie on co najwyżej bardziej skomplikowanym Notatnikiem. I pozostanie narzędziem równie bezużytecznym. Jednak dla osoby potrzebującej wydajnego narzędzia do programowania, jest to jak najlepszy wybór.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone