Sumatra PDF 2.3.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Sumatra PDF 2.3.2

Program properties
Rozmiar 5.27 MB
Wydawca
Strona internetowa http://blog.kowalczyk.info/software/sumatrapdf
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.6.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 122

Opis wydawcy

Przeglądanie dokumentów PDF jest możliwe tylko za pomocą Adobe Readera – prawda czy fałsz? Oczywiście, jest to fałsz, dostępnych jest wiele przeglądarek dokumentów obsługujących ten format, jednak niewiele jest tych naprawdę dobrych. Jako taką zdecydowanie należy uznać program Sumatra PDF (bez związku z Sumatrą wyspą ani kawą), autorstwa naszego rodaka, Krzysztofa Kowalczyka.

Jest to niewielki, poręczny program Open Source, którego główną funkcją jest umożliwienie przeglądania dokumentów formatów PDF, DjVU, XPS, CBZ oraz CBR na platformach Windows. Program działa wyjątkowo szybko i niezawodnie, radząc sobie nawet z dużymi plikami, niezależnie od formatu. Ogromną zaletą programu jest jego poręczność: podczas gdy Adobe Reader zajmuje nawet kilkadziesiąt lub kilkaset megabajtów miejsca (zależnie od systemu operacyjnego na jakim się go instaluje), Sumatra potrzebuje tylko niecałych dziewięciu. Podobna różnica jest w wielkościach instalatorów: podczas gdy Adobe Reader wymaga pobrania kilkudziesięciomegabajtowego pliku instalacyjnego, Sumatra zawiera się w niecałych pięciu. Do tego jest to pojedynczy plik, niewymagający dodatkowych bibliotek wykonawczych czy środowisk Java bądź .NET do działania. Wystarczy po prostu program zainstalować. Po instalacji można go swobodnie kopiować bez utraty funkcjonalności, nawet gdy uruchamiamy go z pamięci USB.

Interfejs jest prosty i minimalistyczny, nastawiony na funkcjonalność i przenośność. Program nie oferuje żadnych zaawansowanych funkcji, jednak jako przeglądarka sprawuje się doskonale i działa szybko, znacznie szybciej od wspomnianego już kilkakrotnie Adobe Readera. Dodatkową rekomendacją dla programu jest to, iż Europejska Fundacja Wolnego Oprogramowania (European Free Software Foundation) poleca program jako doskonałą, darmową alternatywę dla komercyjnych przeglądarek dokumentów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone