Evolution 2.21.92 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Evolution 2.21.92

Program properties
Rozmiar 75.20 MB
Wydawca
Strona internetowa http://projects.gnome.org/evolution/
Licencja GNU LGPL (GNU Lesser General Public License)
Data wysłania 11.6.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 3/5
  • Pobrań 74

Opis wydawcy

Program Evolution jest aplikacją znaną każdemu użytkownikowi systemu Linux, a w szczególności środowiska GNOME którego jest on integralną częścią. W dużym skrócie jest to oparty na technologii Open Source pakiet umożliwiający daleko idącą organizację pracy poprzez narzędzia w nim umieszczone, do których zalicza się klient e-mail, kalendarz, książka adresowa i organizer.

Jest to jeden z najbardziej popularnych i wszechstronnych elementów pakietu GNOME. Każdy z jego elementów posiada szeroką funkcjonalność i jest wygodniejszy w obsłudze niż analogiczne (i do tego płatne) programy oferowane przez głównego konkurenta Evolution, czyli korporacji Microsoft. Pakiet jest kompatybilny z formatem iCalendar umożliwiającym synchronizowanie harmonogramów przez Internet, automatyczne indeksowanie całej przychodzącej poczty oraz filtrowania wszystkich maili zapisanych na dysku za pomocą kreatorów filtrów, jak i tworzenia automatycznie folderów zawierających zapisane wyniki przeszukiwania poczty. Ponadto, Evolution jest kompatybilny ze starszymi wersjami Microsoft Exchange Server (starszymi niż Exchange 2007), za pomocą ich interfejsów sieciowych. Oprócz tego, dzięki aplikacji Pilot i OpenSync, zawartość pakietu może być synchronizowana z urządzeniami przenośnymi, takimi jak palmtopy oparte na systemie Palm Pilot czy komórkami i PDA. Jest to ogromny skrót możliwości programu, który stanowi równie, jeśli nie nawet bardziej potężne narzędzie do organizacji pracy i poczty elektronicznej dla każdego.

Interfejs programu jest logiczny i przejrzysty, skonstruowany z myślą o ergonomii i łatwości używania. Jako wolne oprogramowanie (free software) jest to oczywiście program całkowicie darmowy i wolny od reklam, przez co działa szybko i sprawnie. Instalacja może jednak sprawiać pewne problemy, gdyż instalator eksperymentalnej wersji Windows ukryty jest wewnątrz pliku .rpm oraz wymaga biblioteki GTK3 3.0 oraz Cairo 2.0. Instalowanie programu jest wyzwaniem nawet dla zaawansowanego użytkownika komputera, przez co nie można, przynajmniej na razie, uznać go za program dla każdego, pomimo ogromnego wachlarza możliwości jakie oferuje.

3/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone