Tux Paint 9.21c Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Tux Paint 9.21c

Program properties
Rozmiar 10.74 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.tuxpaint.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.6.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 206

Opis wydawcy

Jak najlepiej uczą się dzieci? Poprzez zabawę oczywiście, a im więcej fajnych elementów jakimi można się bawić, tym lepiej! Program Tux Paint jest programem edukacyjnym skierowanym do dzieci w wieku od 3 do 12 lat, zaprojektowanym po to, by rozwijać ich kreatywność i zaznajamiać jednocześnie z programami do obróbki grafiki.

Jest to darmowy, open source'owy program zaprogramowany specjalnie dla dzieci. Otrzymują one do swojej dyspozycji czyste płótno i narzędzia którymi mogą je zapełniać. Oprócz typowych narzędzi jak pędzel, ołówek, gotowe kształty geometryczne czy dodawanie tekstów, Tux oferuje dzieciom także tzw. stempel, czyli narzędzie umożliwiające dodawanie gotowych elementów graficznych, jak uprzednio narysowane zwierzątka czy fragmenty fotografii, i umieszczanie ich na dziele, jak i zestaw tzw. magicznych narzędzi, znanych starszym użytkownikom jako filtry i inne zaawansowane funkcje np. Photoshopa. Te narzędzia obejmują z kolei efekty specjalne, jak rozmazanie obrazu, edycja zabarwienia i kontrastu czy dodawanie fal oraz dodatkowe narzędzia rysowania, tworzące np. tory kolejowe czy trawę. Dodatkowym urozmaiceniem zabawy jest zestaw gotowych obrazków do kolorowania w programie, jak i duży zasób gotowych stempli do pobrania ze strony programu.

Interfejs Tux Paint jest (nomen omen) dziecinnie prosty, zaś rodzice mogą dostosowywać jego wygląd i poziom skomplikowania do wieku swoich pociech. Dużą zaletą programu jest jego dostępność na różnych platformach: Linux, BSD, Windows, Mac OS X i Haiku, jak i to, że oprócz niego istnieje jeszcze kilka innych programów edukacyjnych, w których maskotką jest Tux, znany i lubiany tłustawy pingwinek.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone