D-Fend Reloaded 1.3.4 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

D-Fend Reloaded 1.3.4

Program properties
Rozmiar 14.84 MB
Wydawca
Strona internetowa http://dfendreloaded.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.7.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 148

Opis wydawcy

D-Fend Reloaded jest to rozwojowa wersja programu D-Fend, stworzona jako graficzny interfejs użytkownika dla programu DOSBox, emulatora starożytnego już systemu operacyjnego firmy Microsoft, DOS. Jest to bardzo przydatne narzędzie, automatyzujące wiele funkcji jakie normalnie trzeba by ręcznie wprowadzać do emulatora.

D-Fend został stworzony właśnie po to, by ten proces ułatwić i umożliwić skupienie się użytkownika na jednym: znajdywaniu i uruchamianiu swoich starych programów dla systemu DOS. Dodawanie programów odbywa się za pomocą prostegu w użyciu kreatora, który pozwala jednocześnie ustawić automatycznie wszystkie wymagane przez dany program elementy, jak ilość potrzebnej pamięci, cykli procesora jakie DOSBox ma symulować, czy kompatybilność. Wszystkie dodane programy można następnie dowolnie porządkować według wybranych przez siebie kryteriów, a także dostosowywać sposób, w jaki będą one wyświetlane na ekranie monitora. Jako że instalator D-Fend Reloaded zawiera już emulator DOSBox, nie ma potrzeby ręcznego łączenia programu z ww. emulatorem: wszystko instalowane jest automatycznie i nie wymaga dodatkowej interwencji użytkownika ani konfiguracji.

Interfejs programu jest przejrzysty i logicznie zbudowany, jednak wymaga pewnego doświadczenia w korzystaniu z systemu DOS bądź DOSBox, by faktycznie móc zrozumieć i w pełni wykorzystać wszystkie jego funkcje. Jednakże jeśli posiadamy chociaż minimum umiejętności komputerowych, zorientowanie się w funkcjach programu nie powinno stwarzać żadnego problemu i D-Fend stanie się nieodzownym narzędziem dla każdego fana programów DOS-owych.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone