Double Commander 0.5.6 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Double Commander 0.5.6

Program properties
Rozmiar 6.25 MB
Wydawca
Strona internetowa http://doublecmd.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.7.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 133

Opis wydawcy

Użytkownicy komputerów z pewnością znają typ menedżerów plików o nazwie Commander. Nieważne, czy jest to Norton Commander z ery DOS, czy Total Commander z ery Windowsa, podstawową cechą tej kategorii programów zawsze była ergonomia i maksymalna wydajność pracy. Program Double Commander jest multiplatformowym, open source'owym narzędziem stworzonym po to, by rozwinąć ten model aplikacji, rozszerzając go o nową funkcjonalność.

Największym komplementem jaki można podarować tej aplikacji jest proste stwierdzenie, iż jest ona jak Total Commander, tyle że lepsza. Wszystkie operacje dokonywane przez użytkownika są wykonywane w tle, umożliwiając dalszą pracę. Program umożliwia dokonywanie zmian w nazwach wielu plików naraz, za pomocą wbudowanego narzędzia, tworzenie nowych kolumn i kart dososowanych do wymagań użytkownika, jak i wbudowaną przeglądarkę plików, oraz edytor tekstów, ułatwiających korzystanie z i organizację swoich danych. Kolejną bardzo przydatną funkcją jest traktowanie spakowanych archiwów jako podfolderów przez program, umożlwiiając łatwe kopiowanie plików z i do archiwów. Obecnie funkcja ta obsługuje archiwa o rozszerzeniach IP, TAR GZ, TGZ, LZMA, BZ2, RPM, CPIO, DEB oraz RAR. Dodatkowym ułatwieniem jest rozbudowana funkcja przeszukiwania plików oraz kompatybilność z wtyczkami do Total Commandera (WCX, WDX i WLX).

Interfejs programu, tak jak w Total Commanderze, który stanowił zresztą inspiracje dla programu, jest przejrzysty i czytelny. Praca za pomocą Double Commandera jest przyjemnością, szczególnie, gdy przychodzi nam zarządzać ogromną ilością plików i danych, np. w czasie archiwizacji. Jest ot tyle przyjemniejsze, że DC posiada polską wersję językową.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone