Wireshark 1.8.10 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Wireshark 1.8.10

Program properties
Rozmiar 18.16 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.wireshark.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.7.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 133

Opis wydawcy

Program Wireshark jest jednym z najlepszych programów przeznaczonych do analizy protokołów sieciowych na świecie. I nie jest to w żadnej mierze pustym hasłem, jest to znany i polecany laureat wielu branżowych konkursów i w praktyce standardowy program każdego administratora sieci. Jest on do tego w dalszym ciągu rozwijany dzięki współpracy branżowych ekspertów.

Tworzony w zasadzie od 1998 roku, kiedy to pierwszy projekt z którego miał powstać Wireshark został rozpoczęty, program ten oferuje ogromną funkcjonalność dla administratorów. Posiada on bardzo długą listę protokołów sieciowych, jakie jest w stanie poddać bardzo drobiazgowej analizie, funkcję przechwytywania ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym i późniejszej analizy zapisu, zestandaryzowany interfejs, kompatybilność z wieloma platformami (Mac OS X, Windows, Linux, FreeBSD oraz wiele więcej), jedne z najlepszych opcji filtrowania ruchu sieciowego w branży, a to tylko czubek możliwości jakie oferuje program. Program obsługuje dziesiątki formatów przeznaczonych do zapisywania przechwyconego ruchu sieciowego: Pcap NG, Catapult DCT2000, Cisco Secure IDS iplog, Microsoft Network Monitor, Network General Sniffer® (skompresowane i nieskompresowane), Sniffer® Pro, and NetXray®, Network Instruments Observer, Novell LANalyzer, RADCOM WAN/LAN Analyzer, Shomiti/Finisar Surveyor, Tektronix K12xx, WildPackets i o wile więcej. Do tego potrafi on kompresować i dekompresować pliki za pomocą programu gzip. Dane mogą być także odczytywane na żywo z protokołów Ethernet, IEEE 802.11, PPP/HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI i innych obsługiwanych przez dane platformy. Ruch może być także rozszyfrowywany za pomocą protokołów IPsec, ISAKMP, Kerberos, SNMPv3, SSL/TLS, WEP, czy WPA/WPA2. A do tego wszystko może być eksportowane do XML, PostScript®, CSV lub plików tekstowych.

Pomimo ogromu funkcjonalności, interfejs programu jest przejrzysty i logiczny. Jest to przy tym narzędzie stricte dla profesjonalistów, chociaż obsłuży je także laik. Podsumowując, nie ma wytłumaczenia dla nieskorzystania z tego programu, gdy przychodzi nam administrować siecią. Jest to faktycznie najwyższa półka, a do tego całkowicie bezpłatna, bo jakość nie zawsze musi łączyć się z ceną jak za diamenty.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone