DocFetcher 1.1.9 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

DocFetcher 1.1.9

Program properties
Rozmiar 19.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://docfetcher.sourceforge.net/en/index.html
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.7.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 140

Opis wydawcy

Zarządzasz tysiącami dokumentów. Nieważne czy w firmie, fundacji czy w ramach hobby. Masz na dysku kilka tysięcy dokumentów, od plików tekstowych przez arkusze kalkulacyjne, po dokumenty Word. Jak się w tym wszystkim połapać? Proste. DocFetcher.

Jest to oparty na technologii Open Source (i na licencji GPL) program będący samodzielnym narzędziem indeksującym i przeszukującym dokumenty zapisane na twardym dysku komputera. Program oferuje dwa główne sposoby działania: tworzenie stałych indeksów dla folderów zawierających duże ilości dokumentów które nie zmieniają się zbyt często oraz tworzenie indeksów tymczasowych na bieżąco, dla mniejszych folderów. W obydwu przypadkach program stwarza indeks poprzez skanowanie całych dokumentów (z prędkością około 3-4 dokumentów na sekundę), a następnie udostępniając go użytkownikowi. Następnie, poprzez wpisanie odpowiedniego słowa w wyszukiwarce, program w kilka chwil wyświetla wszystkie dokumenty spełniające kryteria wyszukiwania. Oczywiście nie jest to jedyna funkcjonalność. DocFetcher pozwala także na automatyczne uaktualnianie indeksów w tle, zainstalowanie go jako aplikacji przenośnej na dyskach USB zawierających nasze dokumenty, włącznie z szyfrowanymi archiwami, CD-Romami i innymi dyskami USB. Program rozpoznaje także zapisane strony html i ich foldery z zasobami. No i także potrafi przeszukiwać pliki zawierające kody źródłowe zapisane na dysku. Oprócz tego oferuje on także funkcjonalność jaką oczekuje się od menedżera plików, czyli sortowanie, kopiowanie, usuwanie itd.

Interfejs programu jest wygodny i prosty w obsłudze (czego zresztą można się spodziewać po programach Open Source) i nie obciąża ani pamięci komputera ani przestrzeni dyskowej. Jest to po prostu znakomity program, jeden z najlepszych w swojej klasie.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone