Country Codes 2.7 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Country Codes 2.7

Program properties
Rozmiar 1.30 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.izoxzone.com/product/app/cc/index.htm
Licencja Freeware
Data wysłania 11.8.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 123

Opis wydawcy

Country Codes to niewielka, bezpłatna baza danych ponad 250 krajów skierowana do każdego, zawierająca dokładne informacje na temat kodów pocztowych, numerów kierunkowych i innych danych niezbędnych do np. korespondencji zagranicznej.

Głównym celem programu jest udostępnienie użytkownikowi dokładnej listy danych związanych z wybranym przez niego krajem. Aplikacja wyświetla lokalizację kraju (z możliwością odnalezienia jej za pomocą przeglądarki internetowej i serwisu Google), kody ISO 3166-1 Alpha 2-3, numer ISO, flagę i kod IDDD, NDD, numer kierunkowy danego kraju, kod FIPS PUB 10-4 i rozszerzenie domen kraju (.pl dla Polski, .us dla Stanów Zjednoczonych itd.), obecny czas (w oparciu o zegar systemowy komputera), symbol kraju, kod IOC, oznaczenie waluty i jej lokalną nazwę, a także skrótowiec, jakim oznaczany jest język używany w danym kraju. Program pozwala na skopiowanie wszystkich informacji do schowka (przy czym użytkownik sam zaznacza, które informacje chce skopiować), jak i umożliwia otwarcie strony poświęconej danemu krajowi w serwisie CIA World Fact Book i Wikipedia. Dodatkowo można eksportować podane przez program dane do formatu HTML w celu drukowania. Interesującą opcją jest także wyświetlenie lisy adresów IP przypisanych danemu krajowi za pomocą bazy danych IP2Location.

Interfejs programu jest banalny – wystarczy wybrać interesujący nas kraj z listy zawartej w programie i to wszystko! Dużą zaletą jest także dostępność programu w formie przenośnego programu, umożliwiającego zabranie bazy danych ze sobą w każde miejsce na przenośnej pamięci USB. Jest to o tyle przydatne, że program Country Codes może okazać się nieodzowną pomocą dla każdego, szczególnie osób prowadzących ożywioną korespondencję lub interesy z zagranicznymi krajami.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone