3DVIA Shape 4.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

3DVIA Shape 4.0

Program properties
Rozmiar 24.41 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.3dvia.com/products/3dvia-shape/
Licencja Freeware
Data wysłania 11.8.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 149

Opis wydawcy

Modelowanie 3D jest wyzwaniem dla każdego, nie oszukujmy się. Profesjonalne programy do tworzenia grafiki 3D są dość skomplikowane w obsłudze oraz często drogie, wręcz bardzo drogie. Na szczęście istnieją darmowe alteratywy, pozwalające na sprawdzenie swoich umiejętności w tworzeniu grafiki 3D, jak na przykład 3DVIA Shape spółki Dassault Systemes.

Ten francuski program to freeware'owa aplikacja której głównym celem jest umożliwienie tworzenia modeli 3D w jak najprostszy i jednocześnie wszechstronny sposób. Jest on bardzo zbliżony w funkcjonalności do równie popularnego Google Sketchup, jednakże różni się od niego w zastosowanych rozwiązaniach. Jedną z opcji obecną w 3DVIA Shape, będącą bardziej gadżetem, niż faktycznie użyteczną funkcją, jest możliwość podglądu wykonanego modelu w trybie anaglifowym, czyli w prawdziwym 3D za pomocą zwykłych okularów 3D wyposażonych w niebiesko-czerwone soczewki. Inna, znacznie przydatniejsza opcją, jest obsługa ekranów dotykowych (tylko w przypadku Windows 7, niestety), czyli innymi słowy, modelowanie za pomocą palców bezpośrednio na ekranie komputera. Obok tego Shape oferuje typowe funkcje, jak wyświetlanie osi modelu, zrzuty ekranu czy modelowanie bez połączenia z Internetem.

Interfejs jest niezwykle przyjazny i sprawia, iż korzystanie z programu jest czystą przyjemnością. Jest to znakomite narzędzie do sprawdzenia swoich umiejętności w modelowaniu 3D, niezależnie od wieku czy umiejętności. Jednakże należy pamiętać, iż jest to cały czas bardziej zabawka, niż poważne narzędzie do modelowania. Ale jako taka sprawdza się znakomicie. 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone