Logisim 2.7.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Logisim 2.7.1

Program properties
Rozmiar 6.45 MB
Wydawca
Strona internetowa http://ozark.hendrix.edu/~burch/logisim/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.8.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 528

Opis wydawcy

Program Logisim to narzędzie edukacyjne napisane przez doktora Carl Burch z Hendrix College, którego podstawowym zadaniem jest umożliwienie studentom kierunków technicznych na całym świecie projektowanie i symulowanie cyfrowych obwodów logicznych. Jest to program oparty na technologii Open Source i wydany na licencji GNU Public License.

Program jest wieloplatformowy, dzięki oparciu go na języku programowania Java. Posiada on praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia i symulowania obwodów, od najprostszych układów po całe wirtualne procesory. Cały proces oparty jest na intuicyjnym systemie rysowania drutów łączących poszczególne elementy za pomocą myszki. Każdy drut może być oznaczony osobnym kolorem, ułatwiając orientację w obwodzie, jak i umożliwiając szybkie go debugowanie. Program automatycznie łączy elementy obwodu ze sobą, pozwalając na szybkie i wydajne projektowanie. Do tego program posiada bardzo szeroką bazę podzespołów do wykorzystania w projektach obwodów, łącznie z gotowymi elementami obwodów, bramami, pamięcią RAM oraz wejściami i wyjściami. Gotowy projekt można, jak już wspomniano, poddać symulacji, jak i eksportować do pliku .gif czy wydrukować na drukarce.

Interfejs programu jest, jak można wywnioskować, bardzo prosty i wyjątkowo intuicyjny. Jako narzędzie edukacyjne sprawdza się on znakomicie, przy czym nie jest on skierowany wyłącznie do studentów. Także doświadczeni praktycy docenią wszechstronność aplikacji, łatwość użycia, jak i możliwość szybkiego przygotowywania i projektowania obwodów. Jedyne co potrzebne do pracy to środowisko Java 5 lub nowsze.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone