XCC Utilities 1.46 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

XCC Utilities 1.46

Program properties
Rozmiar 1.40 MB
Wydawca
Strona internetowa http://xhp.xwis.net/
Licencja Freeware
Data wysłania 11.9.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 165

Opis wydawcy

Seria Command & Conquer jest znana zapewne każdemu graczowi, a na pewno fanom strategii czasu rzeczywistego. Z pewnością wielu graczy niejednokrotnie zastanawiało się nad tym, jak można modyfikować i edytować starsze gry z serii. Tym z pomocą przychodzi niezawodny pakiet XCC Utilities, opracowany przez legendę społeczności C&C, Olafa van der Speka.

Pakiet XCC to zestaw sześciu narzędzi przeznaczonych do edytowania gier z serii Command & Conquer aż do Generals i dodatku Zero Hour włącznie (późniejsze tytuły wykorzystują inną architekturę plików, odziedziczoną po Battle for Middlearth). Podstawowym z nich jest XCC Mixer, proste w obsłudze narzędzie będące w istocie menedżerem plików, umożliwiającym przeglądanie archiwów zawierających dane niezbędne do funkcjonowania gier, jak i podglądu plików w nich zawartych. Integralnym elementem są edytory tekstu dla późniejszych gier z serii (Tiberian Sun czy Red Alert 2), jak i menu umożliwiające uruchomienie pozostałych programów w pakiecie. Kolejnym narzędziem jest AV Player, umożliwiający otwieranie archiwów .mix i odtwarzanie skompresowanych plików wideo w formacie .vqa, a także konwertowanie ich na pliki .avi z wykorzystaniem zainstalowanych na komputerze użytkownika kodeków.

Pozostałe narzędzia są skierowane głównie do użytkowników parających się modyfikowaniem gier na serio i składają się na nie chociażby Mix Editor, służący do edytowania i tworzenia nowych archiwów, TMP Editor, Mod Creator i Mod Launcher.

Całość obsługiwana jest za pomocą przejrzystego interfejsu, wyposażonego w dostępny online plik pomocy, jak i szereg samouczków, umożliwiający poczynienie pierwszych kroków w karierze modera. Tym bardziej, że pierwsze trzy tytuły z serii Command & Conquer (Tiberian Dawn, Tiberian Sun i Red Alert) zostały udostępnione przez Electronic Arts jako freeware, przystosowane do współczesnych systemów operacyjnych.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone