ZDoom 2.71 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

ZDoom 2.71

Program properties
Rozmiar 2.04 MB
Wydawca
Strona internetowa http://zdoom.org/Download
Licencja Freeware
Data wysłania 11.10.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 269

Opis wydawcy

Każdy z nas pamięta klasyczne strzelanki, jaki pomogły zdefiniować termin FPS (First Person Shooter) i podbiły rynek w latach dziewięćdziesiątych. Jednak wszystkie te programy opatrzone są jedną, poważną wadą: nie można ich już obecnie uruchomić na nowoczesnych systemach operacyjnych. Program ZDoom jest emulatorem napisanym specjalnie po to, by nie tylko móc je uruchamiać, ale by rozszerzyć ich funkcjonalność.

Czym jest ZDoom? Jest to napisany w oparciu o udostępniony kod źródłowy silnika Doom program, stanoiący w istocie zupełnie nowy silnik. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom programistycznym, twórcom udało się stworzyc uniwersalny silnik mogący uruchomić wszystkie klasyczne gry oparte na silniku Doom, czyli Doom, Doom 2: Hell on Earth, TNT: Evilution, Plutonia Experiment, Hexen, Heretic: Shadow of the Serpent Riders, Strife i inne. Przy tym nie wymaga on oryginalnych plików wykonawczych ani żadnych innych elementów programu, potrzebne są tylko i wyłącznie pliki .wad zawierające niezbędne pliki tekstur, poziomów, dźwięków itd. Przy tym program pozwala w szerokim zakresie dostosowywać funkcjonowanie programu do swoich wymagań dzięki ogromnej ilości opcji. No i podstawową zaletą jest możliwość uruchomienia np. Dooma w rozdzielczości 1600x1200 z zachowaniem ogromnej wydajności programu.

Interfejs ZDoom jest prosty i wygodny: automatycznie rozpoznaje on pliki .wad umieszczone w głównym folderze, dodając je i konfigurując samodzielnie, zaś wszystkie opcje programu są dostępne przez menu opcji w poszczególnych grach. Słowem, grać nie umierać!

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone