FreeCiv 2.4.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

FreeCiv 2.4.0

Program properties
Rozmiar 19.53 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.freeciv.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 11.10.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 121

Opis wydawcy

Każdy szanujący się gracz kojarzy Civilization Sida Meiera. W bardzo dużym skrócie, jest to turowa gra strategiczna pozwalająca na poprowadzenie do zwycięstwa wybranej przez siebie cywilizacji. Program Freeciv jest darmowym, open source'owym klonem niezwykle popularnej Civilization II oferującym tą samą grę, jednakże z możliwościami oferowanymi przez programistów w 2011 roku.

Freeciv to, jak jej pierwowzór, turową gra strategiczna rozpoczynająca się w 4000 roku przed nasza erą, zaś celem stawianym przed graczem jest doprowadzenie jego ludu (wybieranego na początku gry) do zwycięstwa nad pozostałymi. Gra posiada multum opcji pozwalających na dokładne dostosowanie rozgrywki do naszych wymagań lub zdolności, obok czterech gotowych zestawów zasad, opartych na poszczególnych grach z serii (np. Civilization i Civilization II). Gra oferuje bardzo rozbudowany system ekonomiczny oparty na budowanych i rozwijanych przez graczy miastach, opcje militarne związane z jednostkami bitewnymi, jak i ogromną liczbę opcji rozwoju technologicznego. Szczególnie ten ostatni, szeroko uważany za jeden z podstawowych elementów Civilization, wpływa w szeroki sposób na grę i uzyskanie przewagi nad rywalami.

Interfejs gry jest prosty, przejrzysty i bardzo przyjazny. Pozwala on na cieszenie się bądź co bądź klasyką gier komputerowych bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania typu DOSBox. Program jest nadal rozwijany, więc nie wszystkie opcje są równomiernie rozwinięte. Moduł dyplomacji jest nadal stosunkowo podstawowy, jednak nie wpływa to w znacznym stopniu na przyjemność płynącą z rozgrywki.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone