Clipboard History 1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Clipboard History 1.0

Program properties
Rozmiar 1.07 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.outertech.com/en/clipboard-history
Licencja Freeware
Data wysłania 13.11.2011
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 187

Opis wydawcy

Schowek to podstawowe narzędzie każdego użytkownika Windows: kopiuj i wklej to chyba najczęściej wykorzystywane polecenia w codziennym użytkowaniu komputera. Jednakże często przydałaby się trochę większa funkcjonalność tej opcji, chociażby poprzez kilka dodatkowych miejsc na kopiowane elementy. Właśnie taką funkcję oferuje niewielki, acz przydatny program Clipboard History.

Jest to rozszerzenie funkcjonalności schowka dostępne na współczesne systemy Windows (XP, Vista i 7, zarówno 32-, jak i 64-bitowe). Udostępnia ono dwadzieścia pozycji do których użytkownik może swobodnie kopiować fragmenty danych i je swobodnie wklejać do wybranych programów. Program przyjmuje postać niezobowiązującej ikony w panelu systemowym (system tray) w prawym dolnym rogu ekranu, z której w prosty sposób można wybierać do skopiowania wybrane fragmenty. Program pozwala na (opcjonalnie) zapamiętywanie formatowania w kopiowanym tekście (przydatne dla osób korzystających z pakietów Office bądź programów DTP), jak i zapamiętywanie historii kopiowanych elementów pomimo wyłączenia lub wylogowania się z komputera. Dodatkowo automatycznie usuwa niepotrzebne przerwy w tekście i naprawia odnośniki HTML w momencie kopiowania ich zestawu, usuwając częste problemy takie jak kilka kopiowanych odnośników nagle stających się jednym, długim linkiem bez odstępów pomiędzy poszczególnymi jego częściami. Osobną funkcją są tzw. stickies, czyli zapamiętane na stałe fragmenty tekstu do wklejania natychmiast. Przydatne dla osób posługujących się zestandaryzowanymi fragmentami tekstu w pracy.

Interfejs programu jest zaprojektowany w wygodny i intuicyjny sposób, czyli taki, jakiego oczekujemy od programu oferującego rozszerzenie funkcjonalności integralnej funkcji Windows. Charakteryzuje się on przy tym bardzo wysoką wydajnością przy minimalnym obciążeniu zasobów systemowych. Dodatkowo może on być także zainstalowany jako aplikacja przenośna na przenośnych pamięciach USB.

 

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone