Seterra 4.0.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Seterra 4.0.2

Program properties
Rozmiar 3.91 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.seterra.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 14.11.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 1515

Opis wydawcy

Nauka geografii może (i często faktycznie jest) być znacznym wyzwaniem. Na szczęście, istnieje szereg programów edukacyjnych umożliwiających naukę poprzez zabawę, a nie ślęczenie nad nudnym podręcznikiem i uczenie się na pamięć list krajów i ich stolic. Doskonałym przykładem programu bardzo pomocnego, acz przyjaznego użytkownikowi, jest Seterra.

 

Jest to stosunkowo niewielki program, rozwijany od 1998 r., czyli momentu wydania go po raz pierwszy. Zawiera on ponad siedemdziesiąt ćwiczeń zaprojektowanych po to, by umożliwić naukę geografii poprzez zabawę zorientowaną na sprawdzenie wiadomości użytkownika. Program pozwala opanować podstawową wiedzę o krajach, stolicach, flagach i miastach znajdujących się na wszystkich kontynentach (Afryka, Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Azja i Australia) za pomocą niesławnych konturówek, tak uwielbianych przez nauczycieli geografii. Oczywiście, program pozwala na wybranie ćwiczenia dostosowanego do potrzeb użytkownika, czyli jeśli ma się trudność z opanowaniem np. miast we Francji, pozwala na sprawdzenie wiedzy z zakresu miast we Francji, jeśli flagi sprawiają problem to ćwiczenia z flagami i tak dalej. Dodatkowo, program prowadzi listy najlepszych wyników, pozwalając na prowadzenie zdrowej rywalizacji.

Interfejs programu jest prosty i elegancki, oparty na grafice wektorowej. Opanowanie ćwiczeń nie zajmuje dłużej niż chwilę, a potencjał edukacyjny jest wręcz ogromny. Dlatego program zasługuje a najwyższą notę! Szczególnie, że jest on całkowicie darmową, freeware'ową aplikacją skierowaną do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a do tego dostępną w języku polskim.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone