ShaPlus Google Translator 2.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

ShaPlus Google Translator 2.0

Program properties
Rozmiar 0.15 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.shaplus.com/google-translator/google-translator-faq.htm
Licencja Freeware
Data wysłania 14.11.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 118

Opis wydawcy

Google Translate to potężne narzędzie. Zautomatyzowany translator obsługuje obecnie kilkadziesiąt języków i o ile nie jest w stanie zapewnić stuprocentowo poprawnego tłumaczenia, w niewymierny sposób pomaga zrozumieć tekst napisany w obcym języku, przez co jest on narzędziem wręcz niezbędnym, a na pewno bezcennym. ShaPlus Google Translator jest programem przeznaczonym do zautomatyzowania procesu tłumaczenia za pomocą prostego programu zintegrowanego z Windows.

Aplikacja ta pozwala na wywołanie okna zawierającego tłumaczenie zaznaczonego przez nas tekstu za pomoca skonfigurowanego w czasie instalacji (lub potem) klawisza skrótu. Program opiera się na pobieraniu tłumaczenia ze strony serwisu Google, przez co do funkcjonowania niezbędne jest połączenie internetowe. Jednakże pomimo tej niedogodności, jest to znakomite narzędzie bardzo ułatwiające codzienne korzystanie z komputera i serwisów zagranicznych. Automatycznie wykrywa on język, w jakim tekst źródłowy jest napisany, zaś tłumaczenie wyświetlane jest w osobnym okienku, przez co niepotrzebne jest przełączanie się do przeglądarki. Program ponadto można zintegrować z przeglądarką Internet Explorer, jako rozszerzenie menu kontekstowego.

Interfejs programu jest prosty i wygodny w użyciu, jednak mógłby być nieco bardziej przejrzysty, jeśli chodzi o zmianę klawisza skrótu, którego dokonuje się poprzez edytowanie właściwości skrótu w menu Start. Jednakże pomimo tej w sumie drobnej niedogodności, użytkowanie programu nie sprawia najmniejszego problemu. Tutaj rada dla polskich użytkowników: nie ustawiajcie skrótów używających klawisza Alt i polskiej litery będącej także podstawą dla polskich znaków językowych (s, c, a, e, o, n, z czy x), gdyż skończy się to tym, że program będzie wywoływany za każdym razem, jak będziemy chcieli wstawić polski znak diakrytyczny.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone