NetHack 3.43 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

NetHack 3.43

Program properties
Rozmiar 1.95 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.nethack.org
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 15.11.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 85

Opis wydawcy

NetHack to gra-legenda. Na powierzchni wydaje się ona być tylko prostą grą hack-and-slash: ot, eksplorujemy kazamaty i inne lochy, zbieramy skarby i walczymy z potworami. Ale wbrew pozorom, jest to gra bardzo złożona i ogromnie popularna właśnie dzięki temu.

Jest to gra typu roleplaying, w której tworzymy od podstaw postać, wybierając jej rasę oraz profesję. Nie są to przy tym kosmetyczne kwestie: każda z profesji i ras posiada określone wady i zalety które w dalekim stopniu wpływają na dalsza rozgrywkę. Celem jest zgromadzenie jak największej ilości skarbów, odzyskanie artefaktu Amulet of Yendor i opuszczenie labiryntu w jednym kawałku. Jest to przy tym znacznie trudniejsze niż się może wydawać. Otóż NetHack posiada złożony system rozwoju postaci: każda postać charakteryzuje się szeregiem statystyk, od tak podstawowych, jak Wytrzymałość czy Siła, po bardziej specyficzne, jak Charakter czy Głód. Gracz musi cały czas zwracać uwagę na stan swojej postaci, jeśli nie chce paść ofiarą byle przerośniętego szczura. A szczury to wcale nie najmniejsze zagrożenie. Na drodze gracza poprzez labirynty staną setki stworów, od wspomnianych agresywnych gryzoni, po takie monstra jak bazyliszki zamieniające spojrzeniem w kamień czy ożywione statuy. Ale na drodze spotykamy nie tylko wrogów: w labiryntach natkniemy się także na specjalne sklepy, niektóre stwory mogą posłużyć za rumaka, zaś od początku rozgrywki towarzyszy nam wierny towarzysz: pies, kot lub kucyk.

Interfejs NetHack jest skomplikowany i opiera się w znacznej mierze na skrótach klawiszowych. Opanowanie go wymaga wysiłku i znacznej dozy cierpliwości, ale nagrodą jest znakomity dungeon crawler, który jest stosunkowo łatwy do opanowania, ale niezwykle trudny do pokonania. I to może zająć miesiące wypełnione fantastyczną rozrywką. Godne polecenia!

Uwaga: Domyślny NetHack posiada grafikę opartą na znakach ASCII (tekście). Warto odszukać i znaleźć pakiet tzw. tiles pozwalający na wyświetlanie grafiki!

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone