Castle of the Winds 1.1a Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Castle of the Winds 1.1a

Program properties
Rozmiar 0.66 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.exmsft.com/~ricks/
Licencja Freeware
Data wysłania 15.11.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 189

Opis wydawcy

Starsi użytkownicy pamiętający jeszcze czasy Windows 3.11 zapewne rozpoznali nazwę na miejscu. Castle of the Winds jest obecnie freeware'ową grą roguelike, składającą się z dwóch części: A Question of Vengeance i Lifthransir's Bane, od 1998 udostępnionych przez autora jako freeware.

Castle of the Winds umieszcza gracza w roli młodego wojownika/wojowniczki, którzy po zamordowaniu ich przybranych rodziców wyruszają, by odkryć prawdę o swoim pochodzeniu i pomścić śmierć swojej rodziny. Gra jest w gruncie rzeczy całkiem złożoną grą roleplaying opartą na przeszukiwaniu podziemnych korytarzy i walką z wrogimi stworami w celu odkrycia swojej przeszłości. O ile system rozwoju postaci jest stosunkowo prosty i nie pozwala na stworzenie czystego wojownika lub maga, zmuszając gracza zawsze do stworzenia hybrydy, jest on wystarczająco rozbudowany ilością przedmiotów do zdobycia i założenia, złożonym systemem zarządzania ekwipunkiem, jak i po prostu ilością wrogów i poziomów podziemi do odkrycia, że się nie nudzi, a wręcz uzależnia. Opowiedziana w grze historia jest intrygująca i zainspirowana w znacznej mierze skandynawskimi mitami, skąd zresztą pochodzi znaczna część imion. Silne są również te wpływy w grafice używanej w grze.

Interfejs Castle of the Winds jest bardzo przejrzysty i oparty na graficznym interfejsie użytkownika, silnie inspirowanym środowiskiem Windows 3.11. Zrozumienie zasad rządzących grą, jak i podstaw walki zajmuje chwilę. Całość opiera się na sterowaniu myszką i, jeśli nie będzie się kontrolowało ilości czasu spędzonego nad grą, z pewnością uzależni i nie odpuści, aż do momentu odkrycia swojego pochodzenia...

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone