DESI-III 5.8 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

DESI-III 5.8

Program properties
Rozmiar 2.34 MB
Wydawca
Strona internetowa http://users.telenet.be/desi-iii/index.html
Licencja Freeware
Data wysłania 16.11.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 122

Opis wydawcy

Darmowe programy do komputerowego wspomagania projektowania są bardzo rzadkie, wręcz można pokusić się o stwierdzenie, iż nie istnieją. Na szczęście, takie stwierdzenie byłoby całkowicie bezpodstawne, gdyż dostępny jest DESI-III, autorstwa Hugona Marian. Jest to w pełni wyposażony, potężny edytor CAD oparty na środowisku DOS.

Zapewne bardziej doświadczeni użytkownicy w tym miejscu zadadzą pytanie: DOS? Ale dlaczego jest to kompatybilne z Windows XP, Vistą czy 7? Otóż autor oferuje program zapakowany razem z programem DOSBox, emulatorem środowiska DOS kompatybilnym z współczesnymi systemami operacyjnymi. Jedynym wymaganiem jest wypakowanie zestawu do folderu C:\DOS. Następnie skróty zawarte w archiwum zajmą się resztą.

A sam program? No cóż, jest to po prostu znakomity, w pełni wyposażony program do tworzenia projektów komputerowych. Oczywiście, nie jest to narzędzie skierowane do zwykłego śmiertelnika, jego adresatami są inżynierowie potrzebujący darmowego odpowiednika płatnych edytorów CAD, czy to ze względu na stan finansowy, czy to po prostu z potrzeby posiadania przenośnego edytora. Bo to jest jedna z najpoważniejszych zalet programu: przenośność. Niewielki DESI-III można przenosić na pamięci USB ze sobą i uruchamiać na każdym komputerze, jaki potrafi uruchomić DOSBoxa. Jest to także jedyne ograniczenie programu, jako że wymusza on za każdym razem dostosowywanie pliku dosbox.conf do pamięci USB.

Interfejs programu jest wyraźnie skierowany do profesjonalistów. Bez znajomości chociażby ogólnej innych programów CAD lub podstaw inżynierii budowlanej ani rusz.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone