Urban Painter 2.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Urban Painter 2.2

Program properties
Rozmiar 0.65 MB
Wydawca
Strona internetowa http://sites.google.com/site/ivdovin/up2
Licencja Freeware
Data wysłania 16.11.2011
System
  • Windows Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 303

Opis wydawcy

Trudno zaszeregować program Urban Painter. Z jednej strony, z pewnością jest to program graficzny, z drugiej, posiada on bardzo wąską funkcjonalność, tak wąską, że nie do końca wiadomo do czego może się nadawać. Otóż program służy do tworzenia idealnie symetrycznych obrazów.

Oczywiście, chociaż jest to główny element programu, nie jest on jedyny. Pozwala on także na rysowanie bez symetrii, jednak jest to w znacznym stopniu ograniczone. Nie, symetria to główny cel programu. Urban Painter pozwala na rysowanie w symetrii dwudzielnej (lustrzanej), czterodzielnej, sześciodzielnej, oraz ustawianej przez użytkownika. Oczywiście, symetria może być pozioma lub pionowa. Program obsługuje do tego edytowanie palety kolorów danego pliku, tryby ochrony kolorów, cofanie i ponawianie edycji, ustawianie własnej wielkości kursora i jego właściwości, jak i pełną, 32-bitową paletę kolorów. Dodatkowe narzędzia to także wypełnianie obszarów, jak i skrótu klawiszowe służące do zmiany symetrii w czasie pracy. A do czego program może się przydać? Ano jest on nieocenioną pomocą przy pracy grafika zajmującego się np. teksturami do gier, gdzie wymagane są nierzadko idealnie symetryczne obrazy do pokrycia podłogi bądź ścian. Urban Painter pozwala na zaoszczędzenie czasu i tworzenie gotowych plików tekstur, przy czym pozwala on na zapisywanie obrazów jedynie w formatach .gif, .png lub .bmp. Jako bezstratne, pozwalają one na późniejsza bezproblemową konwersję do uniwersalnych formatów teksturowych jak .dds.

Interfejs programu jest przejrzysty i znakomicie zaprojektowany, przez co każdy, nawet średnio doświadczony grafik powinien móc bez problemu się w nim zorientować i móc wykorzystać w pełni jego funkcjonalność.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone